Ankara Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle para veren kişiler arasında farklı hizmet alanlarında müşterilere hizmet veren kişiler bulunmaktadır. Kuyumcular, telefoncular ya da farklı türden tüketim malı satışı yapan kişiler bireylerin acil nakit ihtiyaçlarında bankalardan hizmet alamayan bireylere finansal destek sağlamaktadırlar. Ankara senetle para veren kuyumcular banka kredi ürünlerinden finansal sicilleri ya da kredi notlarının düşük olması nedeni ile faydalanamayan kişilere faiz geliri karşılığında senetle yapılan sözleşmeler ile nakdi destek sağlamaktadırlar.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

Bu türden senetle para veren bu kişiler nakdi destek hizmetlerini açık seçik bir şekilde yapmazlar. İşlemler illegal nitelikte olmadığından bu türden finansal destek sağlama işlemleri daha çok tanıdık tavsiyesi üzerine gerçekleşmektedir.

Senetle para veren kişiler bu türden işlemlerde senet şartlarını kendileri belirlemekte ve bu finansal işlemlerden yüksek faiz getirisi elde etmektedirler. Çünkü kimse karşılığında kar etmeyeceği bir işlemi gerçekleştirmez. Bu türden senetle borç alan kişilere yüksek faiz yükü ve kısa vade süreleri ile nakdi destek sağlanmaktadır. Kişiler bu işlemler sonucunda borçlarının geri ödemelerini zamanında gerçekleştiremezler ise kişiler açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Amasya Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Antalya Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ