Artvin Senetle Hayvancılık Kredisi

Son dönemlerde kişilerin finansal ihtiyaçlarında başvurdukları nakit desteği kaynakları arasında senetle para veren işletmeler ya da kişilerde yer almaktadır. Kişilere senetle para verenler genel olarak tüketim malları satışı yapan firmalar ya da kuyumcular olarak ifade edilebilmektedir. Artvin senetle para veren kuyumcular bu seçenekler arasında yer almaktadır. Senetle borçlanma gerçekten zor durumda kalınmadıkça tavsiye edilen bir borçlanma seçeneği değildir.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

Bu türden senet karşılığında borç para veren yerlerden alınan borçlarda kişilere senetlerle yüklenen yükümlülükler faiz oranları ve vade süreleri yönünden oldukça ağırdır. Senet karşılığında borç veren kişilerin uyguladıkları sözleşme sistemleri farklılık göstermektedir.

Senetle borç verme işlemlerinde farklı tüketim malı satışı işlemleri ile uğraşan işletmeler borç verme işlemlerini satış yapıp bu satışları anında nakit paraya dönüştürme şeklinde yapmaktadırlar. Bu türden borçlanma seçenekleri tavsiye edilmese de kötünün iyisi bir seçenek olarak belirtilmektedir. Bu nedenle senetle borç veren kişilerden borç alarak acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması bireyler açısından en son tercih olmalıdır.

Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Antalya Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Aydın Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ