Balıkesir Yatırım Yapmak İsteyenlere Senetle Para

Kuyumcular genel olarak altın, gümüş veya döviz işlemleri üzerinden gelir sağlayan işletmeler olarak nitelendirilseler de kuyumcuların gelir sağladıkları alanlardan biride banka kredi ürünlerinden faydalanamayan ya da banka kredi ürünlerinden faydalanmada geçecek süreden daha kısa süre içerisinde acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaları gereken kişilere senetle borç para verme işlemleridir. Genel olarak tefecilik olarak nitelendirilen ve gayri resmi işlemler olarak ifade edilen senetle borçlanma işlemleri kişilere tavsiye edilen bir finansman kaynağı değildir.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

Balıkesir senetle para veren kuyumcular gelir elde ettikleri alanlara bir de acil nakit ihtiyaçları durumunda kişilere sağladıkları senetle borç verme işlemlerinden faiz geliri seçeneklerini katmak isteyen kişiler acil nakit ihtiyaçlarında kendilerine borçlanmayı kabul eden bireylere şartlarını kendilerinin belirledikleri koşullarda finansman desteği sağlamaktadırlar.

Ancak bu türden senetle borçlanma işlemlerinde borç veren kişilerin ortak özellikleri kişilerin zor durumdan faydalanmak amacı ile acımasız senet şartları ile kişilere nakit desteği sağlamalarıdır. Bu türden borçlanmalarda bireyler kısa vade sürelerinde yüksek faiz oranları ile geri ödeme yapmak zorunda kalırlar.

Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Aydın Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Bilecik Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Gökhan koyuncu dedi ki:

    Abi 40 TL ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz?

  2. seyhan dedi ki:

    bir ay sonra faizi ile ödemek şartıyla acil 10.000tl ihiyacim var

  3. ugur dönmez dedi ki:

    Balıkesir de yardımcı olacak kuyumcu var mı 10000tl kredi için para arıyorum

BİR YORUM YAZ