Banka Dışında Kredi Veren Yerler: Firmalar, Şirketler, Kurumlar

Bankalardan kredi kullanamıyorsanız, nakit ihtiyacınız karşılayabileceğiniz başka seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bunun en başında senetle kredi veren tefeciler olabilir. Artık her yerde ulaşabileceğiniz tefeciler, senetle sizin ihtiyacınız olan parayı verebilirler. Belki birçok kişi bunun riskli olabileceğini düşünebilir. Ama taksit ödemelerinizi zamanında yaptığınız taktirde size sorun olmaz. Sonuçta bu yöntemi kullanan milyonlarca kişi vardır. Tefecilere nereden ulaşabilirim diyorsanız da. İnternetten biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Ya da çevrenizden biraz soruşturmanız.

Banka Harici Kredi Verenler

Banka harici kredi veren bazı firmalar vardır. Bu firmalar bankalardan kredi çekemeyen kişilere yardımcı olmaktadırlar. Yani kendi adlarına sizin ihtiyacınız olan parayı kredi olarak çekeler. Sizde borcunuzu bu firmaya ödersiniz. Ama üzerine belirli bir komisyon ekleyerek. Onların kazancı da aldıkları komisyondur. Komisyon ücretleri sabittir değildir. Sizin talep ettiğiniz paraya göre değişmektedir. Hatta kredi notunuzdan dolayı bankalardan kredi kullanamıyorsanız da, sizin adınıza da kredi çıkartabilirler. Yani sizin bankalardan onaylatmadığınız kredilerinizi onaylatabilirler. Bu tür kişiler kredi danışmanlarıdır.

Banka Harici Kredi Veren Firmalara Nasıl Ulaşırım?

Bu danışmanlık şirketleri hemen hemen her yerde ulaşabilirsiniz. Özellikle internet üzerinden ilanlarına ve iletişim bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ya da kendi iletişim bilgilerinizi bırakıp, size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Çok yüksek miktarda nakit ihtiyacınız yok ise, cep telefonunuzda kullandığınız operatörlerden de nakit ihtiyacınızı karşılayacak avantajlar yakalayabilirsiniz.

Banka Dışında Kredi

Nasıl mı? Bazı firmalar hatta kullanmış olduğunuz internet olan   yüksek modelli cep telefonlarını 24 ay taksitle sahip olabilirsiniz. Ama bunun için o operatörde en az 6 ay kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Aldığınız cep telefonunu satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Aynı şekilde senetle 12 ay gibi taksit imkanları ile satış yapan beyaz eşya mağazalarından da acil nakit ihtiyacınız olan parayı bulabilirsiniz. Aldığınız eşyayı satışını yapabilirsiniz. Taksitlerini de sizi zorlamayacak şekilde ödeyebilirsiniz. Hangi seçenekleri kullanmak sizin elinizde. İhtiyacınız olan miktar dahilinde, sunmuş olduğum seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Elka Naz dedi ki:

    Bana Senet ile kredi lazım 100bin tle kamuda çalışanim

BİR YORUM YAZ