Bolu İzzet Abant Baysal Öğrencilerine Kefilsiz Borç Para

Senetle borç para verme işlemleri sermaye sahiplerine yüksek gelir avantajı sağlayan bir işlem olarak belirtilse de bu işlemler genel olarak legal işlemler sınıfında kabul edilmezler. Çünkü bu işlemlerde kişilerin zor durumlarından faydalanmak ve çıkarlar doğrultusunda ağır koşullarda adil olmayan faiz oranları ile borç vermek söz konusudur. Bolu senetle para veren kuyumcular genel kazanç alanları döviz, altın ve gümüş alım satımı olan işletmeler olan kuyumcular bankalardan nakit desteği sağlayamayan kişilere senetle borç vererek nakit ihtiyaçlarında çözüm oluşturmaktadırlar.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

Kişilerin acil nakit ihtiyaçlarında başvuracakları son seçenek olması tercih edilen senetle borçlanma işlemleri ağır koşullar içermesi nedeni ile tercih edilmemektedir. Çünkü bu türden işlemlerde senetle borç veren tarafından yüksek gelirin söz konusu olurken borç alan tarafın aleyhine koşulları içermektedir. Bu da kişileri ağır senet koşullarının altına sürüklemektedir.

Senetle borçlanma işlemlerinde ortaya çıkan adaletsiz senet koşulları kişilere kısa vade sürelerinde yüksek faiz oranı şartlarını yüklemektedir. Kişiler kısa süre içerisinde anaparanın oldukça fazlasını geri ödemek zorunda kalmaktadırlar.

Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Bitlis Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Burdur Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Asli dedi ki:

  Senetle para veren kuyumcular hangileri acaba bana yardım edin

 2. umut dedi ki:

  Senetle borç veren varmı kısa vadeli 2500tl taksit 750tl

 3. umut dedi ki:

  Senetle para veren kuyumcu varmı boluda

 4. Havva Kılıçarslan dedi ki:

  Acil nakit ihtiyacim var yardımcı olursanız sevinirim Bolu’da varsa eğer

BİR YORUM YAZ