Çanakkale Borç Verenlere İtibar Etmeyin

Senetle para alışverişleri sıklıkla rastlanan ve her ilde mevcut olan bir sistemdir. Çanakkale senetle para veren yerler, İzmir senetle para veren yerler, İstanbul senetle para veren yerler gibi araştırmalar internet üzerinden ya da başka yerlerden sürekli araştırılmaktadır. Bu ve benzer araştırmaların temel nedeninde kişilerin maddi sıkıntılara düşmesi yatmaktadır. Maddi sıkıntılara artan ihtiyaçlardan ya da ihtiyaçları karşılamak için doğal olarak her geçen gün miktarına artmasından kaynaklanmaktadır.

İnsanlar ise bu maddi sıkıntıları gidermek için bankadan kredi çekme, elden borç alma gibi konuları araştırırken araştırdıkları bir diğer yöntem ise senetle para yöntemleridir. Ancak bu yöntemin belirli dezavantajları mevcuttur ve bunlar bilindiği halde bu yöntemin tercih edilmesinin nedeni nedir?

Kişiler maddi sıkıntı zamanlarında doğal olarak arayış içine girmektedirler. Bu arayışlar genelde bankalardan yapılmaktadır. Bankalarda sunulan kredi çeşitleri incelenmekte ve başvuru işlemleri yapılmaktadır. Ancak bankalar söz konusu krediyi vatandaşa vermek için belirli şartlar öne sürmektedir. Bu şartlar arasında gelir durumu, sigorta durumu, kredi notu değeri gibi durumlar olup ilgili şartların tam olarak sağlanamaması ya da yeterli derecede olmaması da insanlara kredi almayı engelleyen faktörlerdendir.

Daha geniş bilgi için SENETLE PARA VEREN YERLER adlı makalemizi okuyunuz.

Bu nedenlerden dolayı kredi alamayan kişiler maddi durumlarının sıkıntısından nakit paraya da sıkıştıkları için bu tür senetle para veren yerleri araştırmaktadırlar. Şehir konu alınarak yapılan bu araştırmalar Çanakkale senetle para veren yerler, Bolu senetle para veren yerler, İstanbul senetle para veren yerler gibi cümleler ile araştırılmaktadır. Araştırma sonucu elde edilen bilgilerle ilgili yerlere gidilip senetle para alma işlemi gerçekleştirilir.

Senetle para alma işlemi tüm insanların bir imza uzağındadır. Ancak oldukça riskleri mevcuttur. Göründüğü kadar üstü kapalı bir biçimde kolaylığı yoktur. En ufak bir gecikmede kişilerin borçlarına ek olarak günlük faiz uygulanmaktadır. Zaten borca normal anlamda uygulanan yüksek faiz oranları bu faizlerle de birleşince ödenecek para alınan paranın iki ya da üç katına kadar çıkabilmektedir. Söz konusu durumdan dolayı çoğu insan parayı almadan önceki sıkıntılı dönemlerine geri dönebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ