Edirne Senetle Para Veren Kuyumcular

Daha çok altın, gümüş ya da döviz alım satımı üzerinde işlem sağlayan işletmeler olarak bilinen kuyumcular son dönemlerde kişilere senet karşılığında borçlanma seçenekleri ile de nakit sağlamaktadırlar. Senetle borçlandırma işlemlerinden kar sağlamayı amaçlayan kuyumcular referans koşulu ile kendilerin borç para talebi ile gelen kişilere koşullarını kendilerinin belirledikleri senetler karşılığında borç para vermektedirler. Edirne senetle para veren kuyumcular bu türden borçlandırma işlemleri borç verenlere yüksek faiz geliri sağlamaktadır.  Çünkü yüksek faiz getirisi sağlayamadıkları bir durumda kişiler bu türden illegal işlemler ile uğraşmazlar.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

Kişilerin aldıkları borçların anaparaları üzerinden çok yüksek faiz oranları talep edilmekte ve alınan bu borçların geri ödeme vadesi oldukça kısa süreleri kapsamaktadır. Kısa vade süreleri içerisinde borçlarının geri ödemesini yapamayan bireyler finansal anlamda oldukça zor durumda kalabilmektedirler.

Bu neden ile kişilerin acil nakit ihtiyaçlarında bu türden borçlanma seçeneklerini tercih etmemeleri gerekmekte senetle borç alacakları zaman sonrasında geri ödeme süresinin bütçelerini ne yönde etkileyeceğini iyice düşünmelidirler.

Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Diyarbakır senetle paran veren kuyumcular makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Elazığ senetle paran veren kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ