En Hesaplı Konut Kredisi

Konut sahibi olmanın herkes için ihtiyaç olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Mevcut geliriniz kira ödediğiniz bir yerde ikamet etmenize imkân tanısa bile, geleceğinizi garanti altına almak için mutlaka bir konut almalısınız. Bir konut sahibi olarak kira geliri edinebilir, kendinizin ve sevdiklerinizin geleceğini garanti altına alarak zor zamanlarda yaşayacağınız bir yere sahip olabilirsiniz.

Türkiye’de hizmet vermekte olan birçok banka ve finans kuruluşu oldukça uygun geri ödeme seçenekleriyle konut kredisi sağlıyor. Bu kuruluşların sağladığı kredilerden yararlanarak bir konut alabilir ve kiraya vererek kendi taksitlerini ödemesini sağlayabilirsiniz. Ancak konut kredisi almadan önce en hesaplı konut kredisi konusunda mutlaka bir araştırma yapmalısınız.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle bu kredi türünde diğer kredilerde olduğu gibi alınan miktarı geri ödeyeceğinizi taahhüt etmeniz gerekir. Gelir belgesi olmadan kredi alamayacağınız gibi, birçok banka konut kredisi için kefil de istemektedir. Elinizde bulunan bir konut ya da değerinde arsa varsa ipotek ettirerek kredi almanız daha kolay olacaktır.

Bununla birlikte kredi alırken, satın alınmak istenen evin belgeleri gerekir. Çünkü bir evi banka kredisi ya da mortgage ile satın alabilmeniz için o evin krediye açık olması gerekir. Katılım bankacılığında ise konut sizin için satın alınır ve her ay faizli bedelini ödersiniz. Dolayısıyla ev hakkında karar vermeden krediye başvurduğunuz takdirde kabul edilmeyecektir.

Hangi Kurumun Konut Kredileri Daha Hesaplıdır?

Bankanın kredi geri ödemesi için belirlediği faiz miktarı genellikle %0.75 ile %2 arasında değişir. Aylık ödeyeceğiniz miktar, anapara ve masraflar vadelere bölündükten sonra her aya eklenen faiz oranlarıyla belirlenir. Masrafların önemli bir kısmını kredi ödemesi bittikten sonra geri alma şansınız da bulunmaktadır.

Hangi bankanın en hesaplı kredi oranlarına sahip olduğunu belirlemek zordur. Bunun için bankaların faiz oranlarını karşılaştırmak gerekir. Ancak evin özellikleri de bu konuda büyük önem taşır. Eğer almak istediğiniz ev kolaylıkla kiraya verilebilecek bir muhitte bulunuyorsa, banka kredisini kira gelirleriyle ödeyebilirsiniz. Bu bakımdan konut için hesaplı kredi seçeneklerine karar verirken faiz oranlarına ve alınacak konuta göz atmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ