İş Bankası İmece Kart Nerelerde Kullanılır

Müşterinin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak İş Bankası farklı kullanıcıları için farklı banka hizmetleri sunmakta bu neden ile müşterilere sunulan hizmetlerden biride tarımsal üretim ile uğraşan üreticilere finansal destek sağlamak amacı ile üreticilerin kullanımına sunulan İmece Kart olarak belirtilebilir. İş Bankası İmece Kart nerelerde kullanılır? En yaygın olarak faaliyet gösterilen ekonomik etkinlik olan tarım sektörü başlangıcından günümüze kadar önemini korumuş ve tarımsal faaliyetlerin devamlılığı ekonominin devamlılığının sağlanabilmesi adına öncelikle devlet tarafından sonrada bankalar tarafından tarım sektörü her zaman farklı hizmetler ile desteklenmiştir.

İş Bankası İmece Kart Nerelerde Kullanılır? İş Bankası tarafından tarımsal faaliyet ile uğraşan üreticilere tarımsal harcamalarında destek sağlamak adına sunulan bir hizmet alanı olan İmece Kart üreticilerin faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları üretim bileşenlerinin; tohum, fide, gübre, zirai ilaç, akaryakıt, yem, tarımsal araç-gereç gibi ihtiyaçlarının alımlarında destek sağlamaktadır.

Tarımsal üretim için gerekli olan girdilerin finansman aracı olarak üreticilere tahsis edilen tarımsal kredinin nakit ve kart üzerinden kullanımını sağlayan ve bankamatik kartı olarak da kullanılabilen İmece Kart seçeneği son dönemlerde oldukça fazla ilgi görmektedir. Tarımsal üreticilere sunulan bir banka ürünü olan İmece Kart yapılan harcamalarda İmece Kart sahiplerine avantajlı alışveriş imkânı sunmakta ve geri ödemelerinde de kolaylık olması üreticilerce kartı cazip bir hale getirmektedir.

İmece kart kullanıcılarına anlaşmalı işyerlerinden yapacakları alışverişlerinde alışveriş puanı kazanma imkânı sağlamaktadır. Tarımsal üreticiler kazanmış oldukları puanları yine anlaşmalı firmalardan yapacakları alışverişlerinde kullanabilmektedirler. İmece Kart; tarımsal üretim için gerekli araç-gereç satışı yapan işletmeler ve akaryakıt satışı yapan firmalarda fazlaca kullanım alanı bulmaktadır.

Tarımsal faaliyetler ile uğraşan İmece Kart sahipleri İmece Kart ile yapmış oldukları tarımsal alışverişlerinin geri ödemeleri vade süresi içinde yaptıklarında herhangi bir faiz talep edilmez. Böylelikle kişiler hem tarımsal üretim için gerekli olan ihtiyaçlarını karşılamada geç kalmazlar hem de yapmış oldukları harcamalarının geri ödemelerinde ekstra avantajlardan yaralanma imkânına sahip olabilirler. Tarımsal üreticiler kullandıkları kredi limitlerinin geri ödeme zamanlarını kendileri belirleyebilmektedirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ