Kırşehir Tefeci Kredisi

Ekonomik açıdan sıkıntıya düşenler, elden aldığı borcu ödeyemeyenler, bankalara olan borçlarını kapatmak isteyenler, işini büyütmek isteyenler, kredi kartı borçlarından kurtulmak isteyenler ya da zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için nakit arayışlarına girenler, değişik yöntemlere başvurmaktadır.

Başvurulan yöntemlerin arasında her ne kadar bankalar ya da yakın çevre ilk sıralarda bulunuyor ise de, sayılan bu iki kaynaktan her zaman kredi çekilememekte ya da borç para bulunamamaktadır. Nakit sıkıntısı devam eden ve bir an önce para bulması gerekenler, farklı arayışlara yönelmekte ve senetle para verenlerden yardım talep etmektedir. Belli şartlar istenilen bu borç para verme işleminde temel olan, senetle para veren kişi ya da kuruluşlar ile aynı şehirde bulunuyor olmaktır. İşletmesi ya da işi veya konutu Kırşehir’de bulunanlar, bu borç para verme şeklinden Kırşehir senetle para verenler aracılığı ile yararlanmaktadır.

Daha geniş bilgi için SENETLE PARA VEREN YERLER adlı makalemizi okuyunuz.

Kırşehir Senetle Para Veren Yerler Nereleri?

Kırşehir ilinde bulunan bazı bireysel kişiler veya gerçek ya da tüzel kişilikler, acil para ihtiyacı içerisinde bulunanlara, Kırşehir senetle para veren yerler başlığı altında borç para temin etmektedir. Kendilerini genelde internet üzerinden duyuran, bazı paylaşım sitelerine ilan veren ya da yeni bir site hazırlayan bu kişi ya da kuruluşlara, sosyal paylaşım ortamlarında da rastlamak mümkündür.

Ancak dikkat edilmesi gereken, senetle para verdiğini iddia eden her şahsın ya da işletmenin gerçekleri söyleyen birer işletme ya da gerçek kişilik olmadığıdır. Ayrıca, senetle para verme işleminde yüksek faiz uygulandığı da bilinmesi gereken diğer bir gerçektir.

Bankaların kredilere uygulamış olduğu faizlerin çok çok üzerinde bulunan bu faizlere katlanmak isteyenler, senetle para verenlere müracaat edebilir. Senetlerin imzalanması halinde, vade tarihinin geçirilmemesine önem ile dikkat edilmelidir. Bankalar, 2 ya da 3 aylık kredi ödeme gecikmelerinde esnek davranabilir iken, senetle para verenler aynı anlayışı göstermeyebilir. Senedi tahsil yoluna gidilerek, eğer gösterilmiş ise, ipotek edilen ev ya da araba gibi değerli mallara el konulması durumu söz konusu olabilir. Bu neden ile senetle para almadan önce iyice düşünülmeli ve her yönü ile değerlendirildikten sonra senetlere imza atılmalıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. berat dedi ki:

  slm para lazım 20 mılyar kırsehırden arıyorum

 2. Evren dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var 20000 tl iş yeri açmak için. Kırşehir ikametgah adresim.

 3. Serap dedi ki:

  20000 tl verdiğiniz için teşekkürler

 4. Suna dedi ki:

  Paraya ihtiyaçım var bana ulaşabilir misiniz

 5. Harun dedi ki:

  Merbhaba benim acil 15000-25000 tl ye ihtiyacım var bana yardımcı olursanız sevinirim

 6. Yasemin dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var kırşehirde yaşıyorum ulaşırsanız sevinirim

BİR YORUM YAZ