KOSGEB e-kobi Giriş Nasıl Yapılır?

KOSGEB ülkemizde mevcut olan işletme sahiplerine ya da işletme açacak olan kimselere son derece faydalı hizmetler sunmak ile beraber bunlardan faydalanmak için yapılacak olan kayıt işlemleri artık internet üzerinden de gerçekleşmektedir. Bu faydalı ve son derece çözüm odaklı uygulamayı kullanmak isteyen vatandaşlarımız için KOSGEB e-kobi giriş nasıl yapılır anlatmak faydalı olacaktır.

E-Kobi Giriş İşlemi

Söz konusu olan bu giriş işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak KOSGEB’e üye olunması gerekmektedir. Bu aşamada yapılması gereken ise www.kosgeb.com.tr adresi üzerinden giriş yapmak ve bu yer aracılığı ile kayıt işlemi gerçekleştirmektir. Bu aşamada adı geçen işlemi yapmak için işletmemize ait olan tüm bilgileri detaylı olarak girmemiz bir yana kendimizle ilgili bilgileri girmek de önem arz etmektedir. Söz konusu olan kayıt işlemini tamamlayıp e-kobi girişi yapmak adına gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi temin ettikten sonra asıl işlemi yapmaya geçebilirsiniz.

E-Kobi Başvurusu

Daha sonraki aşamada ise KOSGEB ilk kayıt uygulaması aracılığı ile almış olduğumuz kullanıcı adı ve şifre ile KOBİ giriş işlemi yapmak için http://kds.kosgeb.gov.tr/UI/KOBILogin.aspx uzantısına tıklamamız gerekmektedir. Bu adrese giriş yaptığınız zaman açılacak olan ekran üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz istenmektedir. Bu detayları girdikten sonra ise mevzu bahis olan giriş işlemini tamamlayabilmketesiniz.

E-Kobi Girişi ile Yapılacak Olan İşlemler

Söz konusu olan bu giriş işlemi bu denli önemli kılan ise bu sistem dahilinde yapılacak olan işlemler olmaktadır. Çünkü KOSGEB vereceği hizmetlere dair olan hemen hemen her türlü kaydı ve başvuruyu bu yer aracılığı ile kabul etmektedir. Bu site ile yapılacak olan işlemlerden bazıları ise şunlardır;

A. Yapılmakta olan kredi, hibe ya da destekleme projelerini ve çalışmalarını takip ve aynı zamanda kontrol etmek,

B. Her türlü kredi ve destekleme ödemelerine başvuru yapmak,

C. Yapılmakta olan başvuru süreçlerini takip ve kontrol etmek,

Ç, Kredi, destek, teşvik ya da hibe ödemesi almaya hak kazanılıp kazanılmadığını kontrol etmek ve buna benzer daha pek çok faydalı işlemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ