Kredi Çekerek Franchise Almak Karlı Mı

Senelerdir erkenden uyanıyor ve işe gidip geliyorsunuz.Verdiğiniz emeğin karşılığını alamadığınızı düşünüp duruyorsunuz.Artık radikal bir kararla başkasının işini   yapmamaya karar verdiniz. İleride bir gün iş kurma niyeti için biriktirmiş olduğunuz paranız da var, aklınıza düşmüş olan fikriniz de var. Bu yaratıcı fikrinizi değerlendirmek için franchise alarak bir iş yapmak istiyorsunuz. Franchise alınarak yapılan işler biraz daha masraflı ve prosedürleri olacaktır.

Ancak işinizin tutup tutmama müşterinin beğenip beğenmeme ihtimalini ortadan kaldırmış olacaksınız.Daha az riskle başta vermiş olduğunuz meblağı yerine kısa süre de koymuş olacaksınız. Yeterli nakdiniz olmadığı için bankadan kredi çekmeniz gerekecek. Peki bir markanın, bir işletmenin franchise bayiliğini almak için kredi çekmek karlı mıdır? 
    credit loans Öyle bir zamandayız ki, doların başını alıp gittiği bir süreçteyiz. Dükkan kiraların can yaktığı,dükkanı olanların piyasadaki durgunluk nedeniyle dükkânların kiralarını ödeyemedikleri için kepenk indirdikleri zamanları yaşıyoruz. Franchise almaya karar vermeden önce iyice araştırma yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bölge  analizini iyi yapmalısınız,konumunu ve müşteri portföyünü, franchise alacağınız firmanın karlılığını iyi değerlendirmelisiniz.Bir de bu işi kurmak için bankadan kredi alacağınızı düşündüğümüzde iyi ölçüp, tartmanız da fayda olacaktır. Fast food firmalarının yiyecek işlerinde genelde karlılık sağladığını biliyoruz.Ancak belirttiğimiz gibi her sektörde kârlılık  sağlanamamaktadır. Franchise alarak başlanılan her yolda sonu iyi bitecek diye garantiniz olmadığını hatırlatmak isteriz. Size kolaylıkları olacaktır. Bilinen bir Marka olmanız, açacağınız iş yerinin her şeyinin firma tarafından baştan aşağı  hazırlanması cazip gelecektir.

İş Kurma Kredisi

    Kredi almak iş kurma aşamasında olan birisi için ekstra bir risktir. Eğer riske edilecek paranız hazırda var ise ve bu yolda gerekli tecrübeye sahipseniz bu işi yapabilirsiniz. Ancak para zor kazanılıyor. Hiç nakitiniz yoksa,kredi çekip, bilmediğiniz işleri yapacaksanız hiç kalkışmayın deriz.Bir kârlılık sağlayamadan iş hayatınızda olası hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz mümkündür.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ