Kredi Vadesi Nasıl Uzatılır?

Kredi vadesi uzatma,kredi vadesi nasıl uzatılır? Belli ihtiyaçlarımız için yada geleceğimize birikim yapmak için kredi kullanırız. Bu ihtiyaçlarımızın çoğu acil ve beklenmedik şekilde oluyor ve nakit parayı acil bulabilmek için krediye ihtiyaç duyarız ya da ev sahibi, araba sahibi olmak için de kredi başvurularında bulunuruz. Kredi için başvuru evraklarını hazırladıktan sonra başvuruda bulunuruz bu başvuru sırasında kullanacağımız kredinin aylık ödeyebileceğimiz tutarı ya da vadesini belirleyerek ödeme planına karar veririz. Bir çoğumuz kısa vadede hemen ödeyip krediyi bitirmek isteriz, kimimiz de uzun vadede az miktarla kendimizi sarsmayacak şekilde öderiz.

İşte bu kısa vadede ödeyenimiz kimi zaman beklenmedik sıkıntılar yaşayarak kredi ödemelerinde gecikmeler yaşıyoruz yada aylık yatması gereken tutarı zor denkleştirip yatırınca kullandığımız kredinin vadesini uzatmak isteriz, peki bu mümkün mü?

Bunun cevabı evet, bankalar tarafından kullandığınız kredinin vadesini yapılandırma yaparak uzatmanız mümkün. Aylık ödeyeceğiniz tutar miktarı düşürüp vadenizi uzatıp kredinizin en son kapanacağı tarihi erteleyebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken kredi kullandığınız bankaya gidip vade uzatma talebinde bulunarak karşılıklı ödeme planı hazırlayarak vade uzatma şansına sahip olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ