Paypal Kart Para Çekme

Son zamanlarda online alışverişlerde kart dolandırıcılığının artması üzerine insanlar güvenli alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Bunu sağlamak içinse çeşitli aracı kurumlarla iş yapmaya başlamaktadırlar. Hal böyle olunca da birbirinden farklı aracı kurumlar ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de Paypal hesabıdır. Paypal kurulduğu yıldan itibaren müşterilerin kart bilgilerini alıcılarla paylaşmadan güvenli alışveriş yapmasını sağlamaktadır. Ve yine Paypal hesabınızla birbirinden farklı para biriminde güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Paypal kart para çekme işlemi artık Türkiye’de kullanıma açılmıştır. Normal bankamatikten para çeker gibi Paypal kartınızla para çekebileceksiniz. Ülkemizde sadece TL cinsinden para çekimi yapılmaktadır. Paypal kart para çekme için öncelikle yapmanız gereken işlemler şu şekildedir:

Öncelikle 18 yaşından büyükseniz online olarak bir Paypal hesabı açmanız gerekecek. Bu hesabı açtıktan sonra oradan Paypal hesabınızı karta bağlamanız yeterli olacaktır. Hesabınız kartınıza bağlandığı takdirde normal banka hesabınız gibi Paypal hesabınızı da kullanabileceksiniz. Alışveriş yapabilecek ve istediğiniz şekilde para çekimi işlemi yapabileceksiniz. TEB ATM’lerinden istediğiniz zaman nakit çekim yapabilirsiniz. TEB ATM’lerinden yapacağınız nakit çekimlerde 1TL komisyon almaktadır. Yine başka banka ATM’lerinden de nakit çekim yapabileceksiniz, fakat kesinti diğer bankalar için 5 TL olacaktır.

Eğer ki 18 yaşından küçükseniz online hesap açma zorunluluğu bulunmamaktadır. Kart satın alırken sadece kişisel bilgilerinizi tam olarak girmeniz yeterli olacaktır.

Paypal kart para çekme işlemi için bir diğer yöntem ise Paypal hesabınızdan para transfer etmektir. Paypal hesabınıza girerek istediğiniz bir banka hesabını yazarak miktarını belirtiniz. Eğer ki banka hesabınız TEB ise kısa süre içinde paranız hesabınıza geçecektir. Başka banka hesabı ise paranızın hesabınıza geçme süresi 5-7 gün sürmektedir ve belirli bir para transferi ücreti kesintisi yapılmaktadır.

Paypal kart para çekme işlemini Mastercard geçerli olan tüm ATM’lerde kullanabilirsiniz. Yine Paypal para kartınızı Mastercard gecerli yerlerde kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Normal ATM kartı gibi kullanabilirsiniz. Kullandığınız her ay sadece 1 TL kart kullanım ücreti ödeyeceksiniz. Kullanmadığınız ayda her hangi bir ödeme yapma söz konusu olmayacaktır.

Paypal kartınızı bankamatik kartınızı kullanıp alışveriş yaptığınız ve para çektiğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ