Paypal Nedir

Paypal, online alışverişlerde kredi kartını kullanmadan alışveriş yapmanızı sağlayan bir kart türüdür. Paypal, herhangi bir siteden alışveriş yapmak için kullanılabileceği gibi geçerli olan mağazalarda da kullanılabilmektedir. Özellikle internet dünyasının hayatımızın her yanını sarması sonucunda kart bilgilerinin kullanılması her zaman güvenli olmamaktadır. İşte paypal sizlerin kart bilgilerinizi kullanmadan alışveriş yapmanızı sağlayacak olan aracı bir kurumdur.

Paypal nedir?

Sorusuna verebileceğimiz başka bir cevap ise, kredi kartı bilgilerinizin alıcı ve satıcılarla paylaşmadan alışveriş yapmanızı sağlayan karttır. Güvenli bir ödeme yöntemidir. Ülkemizde kullanılabileceği gibi birçok ülkede de kullanılabilmektedir. Özellikle yurt dışından alışveriş yapıldığında kredi kartlarının kullanılması oldukça sakıncalı olmaktadır. Güvenemediğiniz sitelerden alışveriş esnasında kart bilgilerinizin bilinmesi hiç te iyi olmamaktadır. Bu durumda paypal devreye girerek sizlerin kart bilgilerinizi karşı tarafa göstermeden alış veriş yapmanızı sağlayacaktır.

Türk lirası, ABD doları ve Euro gibi birçok çeşitli para birimlerinin olduğu güvenli ödeme sistemi olan paypal, 1998 yılında kullanıma açılmıştır. Kullanıma açılmasından itibaren en çok kullanılan güvenli ödeme sistemi olmuştur.

Paypal nedir? Paypalla nasıl alışveriş yapılır?

Paypal güvenlik amaçlı kurulmuş özellikle internet alışverişlerinde kullanılabilen ve değişik para birimlerinin olduğu aracı kurumdur. Bu ödeme yöntemi ile artık kredi kartı bilgilerinizi başkaları ile paylaşmak zorunda kalmayacaksınız. Tek seferliğine paypal hesabınıza kredi kartınızı tanımlatmanız yeterli olacaktır.

Online olarak alışveriş yapmak istediğinizde paypal hesabınız aracılığı ile rahat ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz. Paypal numaranızı kullanarak ve size gelen sms bildirim kodu ile birlikte alışveriş sitelerinden( hem yurt içi hem de yurt dışı sitelerden ) rahat bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz.

Paypal yardımı ile istediğiniz para cinsinden alışveriş yapabileceksiniz. Paypal hesabınıza tanımlı para cinsini istediğiniz para birimine çevirebilme imkânı sağlamaktadır. Bu imkânları kullanarak istediğiniz para biriminden alışveriş yapabilirsiniz.

Paypal kullanımı güvenli midir?

Paypal kullanımı oldukça güvenlidir. Asla kart bilgilerini karşınızdakilerle paylaşmaz. Bu yönüyle de kart dolandırıcılarından kurtulmuş olursunuz. Özellikle kart numarasını ve diğer bilgilerinize erişmek isteyecek türlü hırsızlık olayları yaşanmaktadır.Paypal ile bütün bunların önüne geçebileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ