Senetle Para Veren Yerler

Senetle para veren yerler denildiğinde aklımıza ilk olarak yasal olmayan tefeciler gelmektedir. Yasal olmayan tefecilerin yanı sıra faktoring şirketleri ve bankalarda senetle kredi ve senetle borç para vermektedirler. Her ilde bu şekilde para veren yerler yani yasal olmayan tefeciler ve faktoring şirketleri bulunmaktadır. Bu tür kişi veya kurumlardan senet karşılığı borç almak beraberinde birçok sıkıntıyı getirmektedir. Faiz oranlarının yüksekliği, vadelerin kısa olması bunların başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Bu iki önemli sebepten dolayı senetle borç almak isteyen kişilerin bunlara çok dikkat etmesi gerekir.

http://www.senetlekredi.com aşağıdaki çok merak edilen soruları cevaplıyor. Elbette başvuru için verilen ana site üzerinden başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

senetlekredi.com

Neden Senetle Borç Para Alınır?

Senetle borç para almanın en büyük sebebi kişilerin maddi sıkıntı içine düşmeleri bankaların kredi vermemesi sebep olmaktadır. Bu durumlarda senetle para veren kişiler devreye girmektedir. İlanlarda internet sitelerinde çok ca yaygın olan ve senetle borç para verilir, senetle kredi çıkartılır, gibi yerlere itimat etmeyiniz çünkü sonuç olarak borcu kapatmak için daha yüksek faiz oranları ve yaptırımlarla baş başa kalacağınızı unutmayınız.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle para veren kuyumcular makalemizin başında dediğimiz gibi yasal olmayan ve kişilerin imdadına yetişirmiş gibi davranan, yüksek faiz oranları ile borç veren kurumlardır. Faiz oranları sizin anlaşmanıza bağlı olarak artmakta veya eksilmektedir. İllaki senetle para almak istiyorum diyorsanız bu durumlara dikkat ediniz. Çünkü genel olarak bu kişiler sizden ipotek karşılında para vermek isteyebilirler. Borcunuzu zamanında ödemediğinizde ise sizden ipotek ettirdiğiniz ev, araba, tarla vs gibi taşınmaz menkullerinizi icra karşılığında ederinin çok çok altına alacağını aklınızdan çıkarmayınız. Bu sebepler ötürü senetle para veren kuyumcular ve senetle para verenler den uzak durunuz.

Senetle Kredi Veren Banka

Ziraat bankası: Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak adına Ziraat bankası senet karşılığı kredi imkanı sağlamaktadır. Senet portföyünüze bağlı olarak çıkan bu kredi uygun faiz oranları ile ödeme kolaylıkları sunmaktadır. Vadesi gelmemiş gerçek kişilerden alınan ve ticari işlemden doğan kombiyo senetlerinin temin edilmesi karşılığında borçlu cari hesap kredisinde bulunan faiz oranları ile kredi sağlamaktadır. Ziraat bankası senetle karşılığı spot kredi kullandırmaktadır.

Senetle Para Almanın Faiz Oranları

Senet para almak çok hızlı bir işlem olması sebebiyle tercih edilmektedir. Kişiler senet karşılığı borç para alırken geri ödeme konusunu en son düşündükleri için mağdur olmaktadırlar. Bankadan alacağınız krediye oranlar iki kat faiz işleyeceğini ve daha zor şartlar altına gireceğinizi unutmayınız. Çünkü senetle para veren yerler, senetle para veren kuyumcular gibi kişiler aylık faiz oranı hesaplamakta ve anapara neredeyse uzunca bir zaman ödenememektedir. Sonrasında faiz üstüne faiz talep edilmekte ve bu şekilde senetle para alan kişiler mağdur edilmektedir. Amaç zaten yüksek faiz ve kısa vadede borç para vermektir. Bu şekildeki kişi ve kurumlara karşı dikkat etmeniz gerekir. Çünkü sonuçları bankalara olan borçlarınızdan daha ağır hale gelebilir.

Maddi Sıkıntıya Senetle Borç Para Almak Çözüm mü?

Maddi sıkıntıya senetle para almak çözüm değildir aksine daha da büyük borç ve faiz oranlarına mükellef olursunuz. Borcu borçla kapatmak yerine borcunuz olan bankadan kredinizi yapılandırma yoluna gidebilirsiniz. Bu sayede yasal olarak borçlarınız daha az faiz oranları ve yaptırımlarla ödemeniz mümkün olacaktır. Ve ya bütün borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabileceğiniz kampanyalar bankalardan tarafından yapılmaktadır. Bu kampanyaları takip ederek uygun faiz ve ödeme kolaylıkları sayesinde uzun vadelerle ödemeniz mümkün olacaktır. Her iki şekilde de yasal olarak borçlarınızı ödemenin huzuru içerinde belli taksitler ile borcunuzu öder belli bir zaman sonrasında tekrar kredi kullanmaya devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 39 YORUM
 1. viramşabu dedi ki:

  Acil 10.000 tl’ye ihtiyacım var. Emekli maaşım var. Her ayın 19’unda garanti ödeme yapabilirim. Puanım düşük olduğu için bankadan alamıyorum. Ancak senetle alabilirim. Arzu ederseniz emekli maaşıma taksit kadar haciz koyabilirsiniz. Her ayın 19’unda ödeme garanti.

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   biz kimseye kredi çıkartmıyoruz veya senetle para vermiyoruz makalelerimiz sadece bilgilendirme amaçla yazılmıştır

  2. yusuf dedi ki:

   ARKADAŞLAR MAKSİMUM 10 BİN TL OLMAK ŞARTI İLE HEMEN HERKESE KREDİ VEREBİLİYORUZ KESİNLİKLE KİMSEDEN ÖN ÖDEME TALEBİMİZ OLMUYO ŞİRKETİMİZİN BANKALARDAN KREDİ ALAMAYANLAR FAKAT MADDİ GELİRİ DÜZGÜN OLANLAR İÇİN BAŞLATTIĞI BİR PROJEDİR BU !

   bizler için çalışıyo olmanız ve ikamet adresinizin sabit olması en önemli şarttır !!

   1. öğretmen dedi ki:

    izmir bergamada görev yapıyorum öğretmenim.yardımcı olur musunuz

    1. admin dedi ki:

     Sitede bulunan makaleler sadece bilgilendirme amaçlıdır.

   2. Nur dedi ki:

    Merhaba hala senetle borç verıyor musunuz

   3. Barış senturk dedi ki:

    Benim 8500tl ile 10bin tl acil ihtiyacım var kıraathanede clup de çalışıyorum

 2. Mehnet dedi ki:

  Tamam güzel söylüyorsun yaklaşmayin diyorsun ama kredi notu düşük kredi vermiyor bankalar maddi sıkıntıdan nasıl kurtulucaz ?

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   kredi notunuzu yükseltme yoluna gitmenizi tavsiye ederim

   1. Alican dedi ki:

    Kredi notu nasıl yukselir bu konuda bilgi verir misiniz

    1. en hesapli kredi dedi ki:

     çok yakında kredi notu nasıl yükselir ile alakalı makale ekleyeceğim oradan takip edebilirsiniz

 3. Alican dedi ki:

  Senetle para alındığında faiz oranları ne kadar oluyor veya ipotek sart mi

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   faiz oranları kişi veya kurumlara göre değişiklik gösterebilir, senetle para veren yerler genellikle ipotek şartı aramaktadır.

 4. Oktay dedi ki:

  İstanbul da senetle para veren yerler arıyorum yardımcı olur musunuz

 5. Asli dedi ki:

  En hızlı para veren kişiler diye duydugum senetle para veren yerler nerede oluyor?

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   sitemiz senetle para veren yerlere aracı kurum veya kuruluş değildir.

 6. emre dedi ki:

  nakıt paraya ıhtıyacınız varsa araya bılırsınız senetle verıyorum 0546 *** ** **

  1. Nesibe arici dedi ki:

   Borç para arıyorum 15000 bin TL yardımcı olurmusunuz

 7. Kadir dedi ki:

  Kolay ve hızlı bir şekilde nakit paraya ihtiyacım var senetle para veren yerler çok mi yüksek faiz istiyor mu?

 8. Erdal dedi ki:

  Eğleniyorum ve para lazım bana kredi çıkmıyor 1 ay içinde geri odemek şartı ile senetle para veren yerler ile bağlantı kurmami sağlayabilir misiniz?

 9. Imren dedi ki:

  Bu senetle para veren yerler çok mu faiz istiyor tefeci mi bunlar acaba..?

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   senetle para veren yerlere aracı kurum yada kuruluşlar sitemizde yoktur.

 10. Omer dedi ki:

  Icralik durumlarim var senetle para veren yerler bana yine de kredi verir mi

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   senetle para veren yerler size karşılıksız para vermiyor unutmayınız icralık durumlarınız varsa onlarda vermeyecektir.

 11. AKTİF ÇÖZÜMLERİ dedi ki:

  Eğer bir kredi oranı düşük gerekiyor? Eski Varlık ucuz fiyat hemen başvur içinde kredi veriyor: ************@hotmail.com

 12. umut dedi ki:

  Merhaba,
  maddı sıkıntısı olanlar ve acil nakite ihtiyacı olanlar ad-soyad, yaşadığı şehir, talep ettiği mebla ve iletişim telini ********@hotmail.com adresime mail atmaları halinde dosya masrafı ve ön ödeme talebi olmadan sizlere hızlıca geri donus sağlayarak konuşup elımden geldıgı kadar yardımcı olmaya calısırım. ********@hotmail.com

  1. Ali dedi ki:

   Yardımcı olursaniz sevinirim. **********@hotmail.com

 13. gökan dedi ki:

  erzincanda oturuyorum senetle para veren varmı

 14. Ogün dedi ki:

  Lütfen ulaşın bana astsubayım yeni evlendim fakat borçlarımı ve kredilerimi düzenli ödeyemedim yasal takibe girdim o yüzden 30000 tl ye ihtiyacım var yardımcı olan olurmu acaba 3300 tl net gelirim var fakat haciz var maaşımdan 800 kesiliyor lütfen yardımcı olurmusunuz numaram 05********* mesaj mail adresi *******@gmail.com

 15. ercan dedi ki:

  kara listeye girdim iş yaşantımı düzeltebilmem için 30 bin tl ye ihtiyacım var 6 taksitle aylık 6000 tl ödemeyle rahatlıkla öderim bana yardımcı olacak biri var mı izmirde esnafım acil dönüş yapabilirmisiniz

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   sitemiz senetle para veren yerlere aracı kurum yada kuruluslarla bağlantılı değildir ve senetle para veren yerler veya senetle para veren kuyumcular sorunlarınıza çözüm değil yeni sorunlar demektir lütfen unutmayınız.

 16. Erdinç dedi ki:

  Ankarada kamuda çalışıyorum. Çok çok acil 20 bin liraya ihtiyacım var. Kara listedeyim. Senetle Para verecek varsa ulaşırsa sevinirim. *****@outlook.com

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   senetle para almak kullanmak sizi daha zor durumlara sokacaktır lütfen uzak durunuz.

  2. zehra dedi ki:

   erdinç bey 05******* ten ulaşabilirsiniz

 17. erhan dedi ki:

  Acil 10000 liraya ihtiyacim var gaziantep kredi veren kurumsal firmalar varsa b
  ana ulasin aylik

 18. erhan dedi ki:

  Acil lütfen 10000 lira ******@hotmail.com

 19. Sadık dedi ki:

  Yusuf bey size nasıl ulaşabiliriz Ankara dan

 20. sevgi dedi ki:

  Kredi istiyorum

 21. esra dedi ki:

  2.000 TL lazım çok zor durumdayım. Karşılıksız yardım yapan varmı. Maddi konuda çok zor durumdayım. Lütfen yardımcı olun.

BİR YORUM YAZ