Kamu Sosyal Tesisleri Ücretleri Belirlendi

Ekonomi Haberleri

Yazarın şu ana kadar yazılmış 13 makalesi bulunuyor.

Maliye Bakanlığı’na bağlı olan Kamu Sosyal Tesisleri tarafından sunulan imkânlardan faydalanmak isteyen kişilerin ödemesi gereken azami fiyatlar belli oldu.
Kamu kuruluşları tarafından yönetilen eğitim ve dinlenme tesislerinde bulunan yemeklerden faydalanmak isteyenlerin ödemesi gereken ücret, kişi başına 10,80 ve 15,90 TL arasında belirlenmiştir. Konaklama için ise 4,66 ile 6,25 TL arasında ücret ödenmesi gerekmektedir. Kamu kuruluşlarına ait olan kreş ve bakımevlerinde ise her bir çocuk için ödenmesi gereken en az tutar 150 TL olarak belirlenmiştir. Bir saat için kaplıca, sauna ve hamam gibi hizmetler için ise kişi başına 9,80 TL gibi bir ücret alınması tespit edilmiştir.

Misafirhanelerde ise yine kişi başına düşen ücret, 8,30 TL’dir. Kamu kuruluşlarına ait konut ve bağımsız alanlarda ise klima ve buzdolabı gibi hizmetlere ise ek ücretlerin yansıtılacağı da bildirilmiştir. Kamu sosyal tesisleri ücretleri belirlendi ve tüm kamu kuruluşlarına dağıtıldı. Böylelikle kişilerin aldıkları hizmetler için ödemesi gereken en az tutarlar da bildirilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ