Ünlü Caddeler Para Basıyor

Ekonomi Haberleri

Yazarın şu ana kadar yazılmış 13 makalesi bulunuyor.

İstanbul’da birbirinden farklı ünlü cadde bulunmakta ve bu caddeler üzerinde de birbirinden farklı mağaza bulunmaktadır. Son derece ünlü olması ile bilinen bu caddelerde aynı zamanda kira bedelleri de oldukça yüksek olmaktadır,

Cushman& Wakefild gayrimenkul ve danışmanlık şirketi tarafından yapılan araştırmalara göre İstanbul’un en işlek ve en çok alışverişin yapıldığı caddenin Bağdat Caddesi olduğu belirtilmiştir. Bu caddenin aylık kira geliri ortalama 275 dolar olurken aynı zamanda Abdi İpekçi Caddesi ise aylık ortalama kira geliri olarak 250 dolar sunmaktadır. 220 dolar ile bu sırayı Teşvikiye Caddesi izlerken Vali Konağı Caddesi de 210 dolar ile kira bedeli sunmaya devam etmektedir. Böylelikle yapılan araştırmalar kapsamında ünlü cadde para basıyor gerçeği de ortaya çıkmaktadır.

Bu caddelerde bulunan markalara ait olan mağaza sayısı da 67 marka ile beraber daha da artmıştır. Her iki yakada da birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu caddelerin, Türkiye’nin turizmine ve gelirine de oldukça büyük etkileri de bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ