Kartlar MTV Ödemeleri İçin Cüzdandan Çıktı

Ekonomi Haberleri

Yazarın şu ana kadar yazılmış 13 makalesi bulunuyor.

MTV( Motorlu Taşıtlar Vergisi), araç sahiplerinin yıl içerisinde iki kez ödeme yapmak zorunda oldukları bir vergi türüdür. İlk taksitler ile Ocak ayında başlamaktadır. 2016 yılının Ocak ayında ise, yapılan kredi kartı harcamaları arasında en çok vergi ödemeleri yer aldı. MTV ödemeleri de, bu sene kişiler tarafından kredi kartları ile gerçekleştirildi.

Motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksitini ödemek isteyen kişiler, nakit ödeme yapmak yerine bu sefer kredi kartlarına yöneldi. Kartlar MTV ödemeleri için cüzdandan çıktı ve bu kapsamda kişiler toplamda 2,1 milyar TL ödeme yaptı. Kişiler MTV ödemelerinin ilk taksitlerini, Ocak ayında internet üzerinden kredi kartı aracılığı ile gerçekleştirdi. Bu ödeme ile birlikte 2015 yılı verilerine göre %25 gibi bir artış söz konusu iken aynı zamanda kartlı ödemelerin de %61’ini de oluşturmaktadır.

İnternetten yapılan alışverişlerde 3D Secure güvenlik önlemleri alınmaktadır. Ocak ayında gerçekleşen MTV ödemelerinde kullanılan kredi kartı ödemelerinde ise, her beş 3D Secure işlemlerinin kullanıldığı da belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ