Milli Yemek Kartı “Gustokart” Geliyor

Ekonomi Haberleri

Yazarın şu ana kadar yazılmış 13 makalesi bulunuyor.

Türkiye Lokantacılar Kebapçılar Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu tarafından hazırlanan milli yemek kartı üzerine birtakım çalışmalar yapılmakta ve kişilerin hizmetine sunulmaya hazırlanmaktadır. Böylelikle bu karta sahip olan kişiler, yemek alımlarını çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilme imkânına sahip olabilecek.

Haziran ayında AHİ Kart ve Gustokart isimlerine sahip olan iki adet kart sunulacak. Esnafların, bu kartı kullanabilmek amacı ile 150 TL ödemesi gerekecek. Bu ücretin dışında kişilerden herhangi başka bir ücret alınmayacak ve böylelikle de kişilerin ayda oldukça yüksek rakamlarda tasarruf edebilmesi de başarılı bir şekilde sağlanacak. Konak Ontur Otel bünyesinde gerçekleştirilen Milli Yemek Kartı tanıtım toplantısında yapılan açıklamalar sonrasında, oldukça yakın bir zaman içerisinde milli yemek kartı “ gustokart” geliyor müjdesi de verilmiş oldu.

Türkiye’de yaklaşık olarak 1,5 milyon kişi tarafından yemek kartı kullanılmakta olup bu rakamın 2 milyona çıkması beklenmektedir. AHİ kart ise, ilk başta 50 bin adet basılacak ve kişilerin taleplerine göre bu sayı da artacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ