Bankalardan Sms Almak İstemiyorum

Bankalar, finansal işlemlerimizin birçoğunu yürütmekte olduğumuz kuruluşlardır. Birçok kişi bankalarla çalışmakta ve artık yeni yapılan düzenlemelerle birlikte, bankalardan maaşlarını almaktadırlar. Bu kişiler için son derece büyük bir güvence oluşturmaktadır. Ancak bunun yanı sıra, bankaların müşterilerini bilgilendirmek ya da kampanyalarını duyurmak için kişileri çağrı merkezleri aracılığı ile arama, mail atma ya da sms atma gibi durumları da bulunmaktadır.

Bankalardan sms almak kimi insanların bilgi almaları için yararlı olarak değerlendirilirken, kimi insanlar da bankalardan sms almayı rahatsız edici bulmaktadırlar. Bankalar kişilere bu konuda mesaj atarken sık sık bir bilgilendirme de yapmaktadırlar. Bu bilgilendirmede ‘ Eğer bankamızdan mesaj almak istemiyorsanız xxx numarasına evet ya da hayır şeklinde cevap yazın’ şeklinde uyarılar bulunmaktadır.

Bu uyarılar aracılığıyla kısa bir sürede bankanın size atacağı mesajı engellemek mümkünken, böyle bir uyarı almadığınızda da smsleri engellemenin birkaç yolu bulunmaktadır.

  • Müşteri hizmetlerini aramaktan çekinmeyin. Müşteri hizmetleri aracılığıyla kısa bir sürede size yollanan smsler engellenir. Bilgilendirme mesajları yollanacak olan numaranız, bankanın havuzundan yani datasından temizlenmektedir.
  • Spam uygulayın: Günümüzde pek çok kişi artık akıllı telefon kullanmaktadır. Akıllı telefonlar aracılığıyla bize gönderilmekte olan mesajları engelleyebiliriz. Mesajlar böylelikle telefonlarımızın spam kutusuna düşmektedir. Bu şekilde bankalardan gelecek olan mesajları almayız.
  • Bankalara bilgi verirken telefon numarası vermeyin: Çalıştığınız bankaya vermiş olduğunuz bilgiler yanı sıra, günlük hayatınızda doldurmuş olduğunuz eğlence ya da tamamen bilgi amaçlı olan bu formlar günümüzde ne yazık ki bankalara ya da diğer çağrı merkezlerine satılmaktadır. Bu durumda ise almış olduğunuz smslerin ise sayısı artacaktır. Pek çok kişi bundan rahatsız olmaktadır.

Bankaların sms göndermesini istemiyorsanız, yukarıda belirtmiş olduğumuz yolları deneyebilirsiniz. Bankalardan sms almayı bu şekilde engellemeniz mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ