Yurtdışı Bankamatik Anlaşmalı Bankalar

İster iş amaçlı isterseniz tamamen turistik amaçlı ülkenizden dışarı çıktığınız da aklınıza gelen ilk sorulardan birisi de bankacılık işlemleri oluyor. Kredi kartımı kullanıma devam edebilecek miyim, kredi kartımdan gerekli durumda nakit avans nasıl çekerim ve son olarak da hesap kartımdan paramı ATM kanalı ile nasıl alırım gibi soruların cevabını arar dururuz. Çünkü bilmediğiniz, kimsenizin olmadığı bir ülke de maddi sorunlar ile karşı karıya kalmak neredeyse bireylerin kabusu oluyor. Bizde bu durumdan yola çıkarak sizler için yurt dışı bankamatik anlaşması olan bankaları araştırdık.

Yurt Dışında Hangi Bankaların ATM Hizmeti Var

İlk olarak yapmanız gereken bankanızı aramak ve gerek hesap kartınızın gerek ise kredi kartınızın yurtdışı kullanıma açık olup olmadığını öğrenmek. Bilinçsiz hareket eder ve kullanırım der bankaya sormazsanız aksi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun yerine gerekli sorgulamaları yapmalı ve kartınız yurtdışı kullanıma açık değil ise gerekli talimatlar ile açtırmalısınız.

Banka kartınız ve yine aynı şekilde kredi kartınız arkasında bulunan logolara dikkat edin, eğer Maestro, Visa, Mastercard logoları mevcut ise rahatça yurtdışında ATM’lerde ya da alışveriş yaparken kullanabilirsiniz. Bu ön bilgilendirme ardından asıl sorumuzun cevabına geçelim. Yurt dışında Türkiye Ekonomi bankası, Yapı Kredi bankası, İş bankası, HSBC bankası, ING bank gibi birçok banka aktif olarak ATM hizmeti vermektedir .

Örneğin Türkiye Ekonomi bankasının; Amerika da, Almanya da, Çin de, Fransa da, Belçika da, Hindistan, İngiltere, İspanya, İtalya gibi birçok ülkede ATM’si mevcut. Bu ülkeler de para çekebilir, nakit avans işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Paranızı Euro, dolar ya Sterlin olarak da temin etme şansınız var. Örnekten de anlaşıldığı gibi yurt dışında hangi ülkede ATM hizmeti olduğu da oldukça önemli. Bu ana nedene bağlı olarak direk bankanızın günün her saati aktif olarak hizmet veren telefon bankacılığını arayıp daha kapsamlı bilgi almalı ve teyit etmelisiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ