Emin Evim Hakkında Yorumlar ve Şikayetler

Ev sahibi olmak, pek çok kişinin arzuladığı bir durumdur. Günümüzde Türkiye’ de ev sahibi olmak oldukça zor olmakla birlikte, büyük şehirlerde bu durum kat be kat daha zor olarak yorumlanabilmektedir. Zira merkezi yerlerde ev fiyatları çok yüksek, maaşlar ise nispeten düşüktür. Ev almak için bankadan kredi çekmek isteyen kişiler de yüksek faiz oranları ve uzun yıllar sürecek olan kredi borçlarıyla karşı karşıya kalacaklarından, kimileri ise peşinat sebebiyle bu işe girişmemekte, yıllarca kirada oturmaktadırlar. Bu durum da, düşük faizli ev almak isteyen ya da dini durumlardan ötürü faizsiz ev almak isteyen kişiler için yeni bir sistem kurulması fikrini geliştirmiştir.

Emin Evim Nedir?

Emin Evim, imece usulü ev almak isteyen kişilerin bir araya gelerek sırayla birbirlerine ev aldıkları ve ortaklaşa olarak bu evi ödedikleri bir sistemin temelini oluşturan yapıya verilen isimdir. Ev almak isteyen kişiler Emin Evim’ e gelerek bir sözleşme yapmaktadır. Bununla birlikte kişiler Emin Evim aracılığı ile ev alma fikrine onay vermiş olurlar. Daha sonra ise Emin Evim bir grup oluşturmakta ve ev alım süreçlerinde bu gruba yardım etmektedir. sırasıyla başvuru yapan her çift ya da kişi için ödeme yapılmaktadır.

Eminevim Güvenilir Mi?

Emin Evim bu sistemle birlikte, bütçesi düşük olan kişilerin de ev sahibi olabilmelerini yolunu açmayı amaçlamaktadır. Kişinin alacağı ev ile ilgili fiyat belirlenir, daha sonra kişinin bütçesi belirlenir ve taksitlere bölünerek ödeme yapılması sağlanır. Bu sisteme katılan kişiler sırasıyla birbirlerinin ev borçlarını öder ve bu sayede de yardımlaşarak başvuran herkes ev sahibi olur.

Evim Evim Şikayet ve Yorumlar

Her firmanın olduğu gibi hizmet vermekte olan bir kuruluş olan Emin Evim için de olumlu ve olumsuz görüşler bulunmaktadır. Birçok kişi sıkıntısız bir biçimde çıkmış olan kura ile ev sahibi olurken, pek çok kişi de bu sürenin uzun oluşuna, taksit planlamada bir takım sıkıntılar yaşandığına, ya da Emin Evim’ in son derece çok sms gönderdiğine dair belirli durumlardan şikayet etmektedir. Emin Evim, almış olduğunuz evin taksitinin ödenmesi durumunda sisteme katılmış olan herkesin ev sahibi olacağını söylese de, bazı müşteriler bu konuda belirli sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bazı problemler kolaylıkla çözülürken, bazılarında ise ciddi sıkıntılar çıkabilmektedir. Siz de Emin Evim ile ilgili görüşlerinizi, yorum ve şikayetlerinizi aşağıda yorum kısmında paylaşarak diğer müşterilerin görmesini ve bilgi almasını sağlayabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ