Eminevim Nedir? Emin Evim Kimin? Caiz Mi?

Artık ev sahibi olmak bu devirde çok kolay değil. Çoğu kişi ancak ev alabilmek için bankalardan kredi çekmek zorunda. Ama bankaların kredilere uyguladıkları faiz oranları o kadar çok yüksek ki, neredeyse çekilen paranın iki katı geri ödemesi var. Bu nedenle birçok kişi faizsiz, taksitleri daha cazip olan bazı kuruluşlara yönelmekte. Ama güvenilirliği de bizim için çok önemlidir.

emin-evim-hakkinda-yorumlar-ve-sikayetler

emin-evim-hakkinda-yorumlar-ve-sikayetler

Eminevim i birçoğunuz belki duymuşsunuzdur. Değişik bir sistemi olan, birçok kişiyi ev sahibi yapmayı amaçlayan bir kuruluş. 1991 yılında kurulmuştur. İlk olarak bir otomotiv markası olarak piyasa da adını duyurmuştur. Emin Üstün başkanlığında kurulmuştur. Emin Üstün Türkiye de önemli bir iş adamıdır. Sadece Eminevim olarak değil, Emin enerji, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Sigorta, Emin Yachting gibi bir çok firmanın sahibidir.

Eminevim 1991 yılından beri 90 bir kişiyi konut ve otomobil sahibi yapmıştır. Sistemlerinden bahsetmemiz gerekirse, konut ve otomobil sahibi olmak isteyenleri bir araya toplanmasıyla oluşmaktadır. Yani 10 lu gruplardan başlayıp, 120 gruplara kadar oluşan bir sistemi vardır. Bu gruplara katılmak tamamen sizin ödeme gücünüze göre belirlenmektedir. Kesinlikle size verilecek olan paraya faiz uygulaması yapılmamaktadır. Sadece konut veya otomobil almak isteyenleri bir araya getirerek kura sonucunda verilmektedir.


Not: Emin Evim Hakkında Yorumlar ve Şikayetler

Altın günü gibi düşünün. Sizin sıranız ne zaman gelirse, o zaman istediğiniz evi sizin adınıza almaktadırlar. Peki bu firma ne kazanıyor diye düşünebilirsiniz. Her katılımcıdan işletim ücreti alıyorlar. Bu işletim ücreti sizin talep ettiğiniz ücrete göre değişiklik göstermektedir. Mesela, 150 Bin TL lik konut almak için başvuruda bulundunuz. 120 kişilik bir grup diyelim. İşletim ücreti olarak 12 Bin ile 15 Bin arasında olmaktadır. İşte kazançları budur.

Eminevim KURASI

Kira yardımlı gibi birçok avantajlı grupları mevcuttur. Yani siz kiracısınız, ama böyle bir sisteme giriş yapmak istiyorsunuz, kurada adınız çıkıncaya kadar kira yardımı alabiliyorsunuz. Ama evinize geçtiğiniz zamanda, hem aylık taksit ödemelerinizi yapıyor hemde diğer gruptaki kirada oturan üyelere kira yardımda bulunuyorsunuz. Yani tamamen karşılıklı oluşturulan ve adil bir sistem.
Peki caiz mi, değil mi? Tamamen faiz uygulanması olmadığı için kesinlikle caizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ