Koç Finans Rehin Kaldırma

Koç Finanstan araç kredisi çekerek arabanızı almak istiyorsunuz. Krediniz onaylandığı takdirde kredi ödeme vadeniz dolana kadar satın aldığınız araç üzerinde koç finans tarafından rehin konulacaktır. Rehin işlemi boyunca aracınızı satamazsanız. Bu sizin kredinizi ödememe durumunda Koç finans’ın kendi riski için yaptığı bir işlemdir.

koç finans kredi hesaplama

koç finans kredi hesaplama

Taşıt kredinizi 24 ay veya 36 ay vadeli olarak kullandınız ve kredinizin en son taksitini ödediğiniz zaman rehin kaldırma yapabilirsiniz. Taşıtınızı tamamen kendi üzerinize alabilmek için veya kredinizi vadesinden önce kapattığınız zaman, aracınızı satmak istediğinizde rehin kaldırma işlemini kaldırmanız gerekmektedir.  Rehin kaldırma işlemleriyle ilgili yeni uygulamalar yürürlüğe girmiştir. Krediniz 2011’den önce ve sonra çekmiş olmanıza göre yapmanız gereken işlemler farklılık göstermektedir.

Koç Finans Rehin Kaldırma Süresi

İlk rehin kaldırma işlemi için kredinizi 2011 yılından önce kullanmışsanız krediniz bittiğinde Koç Finans‘a bir talebinizi ileten bir dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir. Rehin kaldırma işlemi için Koç Finans’ın anlaşmalı olduğu noterden rehin kaldırma yazısını alarak Trafik Tescil Müdürlüğüne gidilir. İşleminizin sonuçlanması için 1-2 gün beklemeniz gerekmektedir. Rehin kaldırma işleminin gerçekleşmesi ile bunu ruhsatınıza işlettirerek aracın üzerinden rehini kaldırılmış olursunuz. Böylelikle aracınızı istediğiniz zaman satabilirsiniz.

Koç Finans Rehin Kaldırma İşlemleri

Eğer kredinizi 2011 yılından sonra kullanmışsanız kredinizin son vadesini ödediğiniz gün koç finans şubesine  başvurarak rehin kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Koç Finans e-rehin işlemi ile kısa sürede rehin kaldırma işleminizi gerçekleştirecektir. Notere gitmeniz gerekmeden rehin kaldırma bedeli olarak 100 TL civarında bir para ödeyerek rehin kaldırma işleminizi yaptırabilirsiniz. Koç Finans Bayisi online olarak Trafik Şubesi ile mail yoluyla iletişime geçecektir. Böylelikle  rehin işlemi kaldırılacak ve aracınız tamamen sizin üzerinize geçmiş olur.

Koç finans krediniz bittiği zaman telefon aracılığı ile de rehin kaldırma işleminizi yapabilirsiniz. 0 212 337 08 00numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcisi vasıtasıyla aracınızın rehnini kaldırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ