Senetle Para Veren Kuyumcular

Günümüzde nakit ihtiyacı duyan tüm bireyler farklı arayışlar içerisine girmektedir. Kimileri banka kredilerine müracaat eder iken, kimileri yakın çevresinden yardım talep etmekte, kimileri ise, senet ile para veren kişi ya da kuruluşlara ulaşmaya çalışmaktadır. Banka olarak tabir edilmeyen kişi ya da kuruluşlar, borç para verme kavramını senet karşılığında gerçekleştirmektedir. Senet ile verilen hizmetler, bazen oto galeriler tarafından, bazen finansal kurumlar tarafından, bazen de kuyumcular tarafından ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır.

Ödeme güçlüğüne düşen acil nakit ihtiyacı olan ya da birikmiş borçlarından kurtulmak isteyenler için bir kurtuluş yolu olarak görülen senetle para veren kuyumcular hemen hemen tüm illerde bulunmaktadır. Bu meslek grubunda yer alanlar, nakit sıkıntısı çeken ve acil nakde ihtiyacı olanlara yardım etmekte, ancak yardımlarını karşılığında belli bir meblağ talep etmektedir. Bu sektörde yer alanlara ulaşmanın en kolay yolu, internet üzerinden araştırma yapmak ve bu tip hizmet sunan işletmelere internet üzerinden yapılan araştırmalar neticesinde ulaşmaktır.

Senetle Para Veren Kuyumcular 2016

Geçmiş yıllarda olduğu gibi içinde bulunduğumuz yıl içerisinde de borç para verme işini senet üzerinden gerçekleştiren kişi ya da kuruluşlar bulunmaktadır. Bu başlık altında yapılan araştırmalar senetle para veren kuyumcular 2016 olarak yoğunlaşmakta ve bu başlık altında borç para arayışlarına girişilmektedir. Bilinmesi gereken en önemli gerçek, senetle verilen paraların faiz oranlarının yüksekliğidir.

Kişilere ya da bankalara olan borçlardan kurtulma düşüncesine sahip olanlar tarafından bilinmesi gereken en önemli husus, senetle verilen borç paraların faiz oranlarının yüksek olduğudur. Normal bankalardan alınan faiz oranları ödenebilecek seviyelerde yer alır iken, senetle para veren kuyumculardan alınan borçların faizleri bazı durumlarda ödenemeyecek seviyelerde yer alabilmektedir. Eğer bu yüksek faiz oranına katlanılmak isteniyor ise, bu tip kişi ya da kuruluşlara müracaat edilebilir.

Senetler imzalanıp borç para alındıktan sonra önemli olan senetlerin zamanında ve aksatılmadan ödenebilmesidir. Bankalar ya da elden borç alınan şahıslar, zamanında ödenmeyen borçlar nedeni ile esnek davranabilir iken, senetle para veren kuyumcular aynı hassasiyeti göstermeyebilir. Bir bankaya olan borç, 3 aylık süreye kadar faizleri işlemek şartı ile sarkabilir iken, senetle alınan paralarda aynı durum kesinlik ile söz konusu olmamaktadır. Genelde vadesinde ödenmeyen senetlerin sonucunda anında yasal işlemler başlamaktadır.

Senetle Para Veren Kuyumcular Hangi İllerde?

Senetle para veren kuyumcular başta büyük iller olmak üzere tüm illerde yer almaktadır. Geçmişte tefecilik olarak bilinen meslek, günümüzde senetle para verenler şekline dönüşmüştür. Yapılacak araştırmada, her hangi bir ilde bu tip işlem gerçekleştiren kişi ya da kuruluşlara ulaşmak mümkündür. Gerek nüfusu, gerek sosyal yaşantısı, gerek ise, ekonomik güçlükleri ve pahalılığı nedeni ile en sık yapılan araştırmalar; senetle para vere kuyumcular İstanbul, senetle para veren kuyumcular İzmir, senetle para veren kuyumcular Ankara olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu tip kişi ya da kuruluşların sundukları tek şart, talepte bulunulan ilde yaşanılıyor olmasıdır.

Senetle Para eren Kuyumcular Nasıl Çalışır?

Senetle para veren kuyumcular gerekli araştırmayı yaptıktan sonra ya da borç talebi kendilerine ulaştıktan sonra devreye girmektedir. Genelde borç talep eden kişileri ofislerine çağırmakta ve yüksek faizler eklenmiş haldeki senetlerin imzalanmasını talep etmektedir. Bazı kişi ya da kuruluşlar hem senet imzalatmakta, hem de verdikleri borç paranın karşılığında ipotek edilecek mal talep etmektedir.

Bu şartlar altında bir kez daha hatırlatılmasında fayda görülen husus, faizlerin yüksekliği, senet ödeme tarihlerinin esnemediği ve vadesinde ödenmeyen senetlerin sonucunda ipoteklerin kaybedileceği ya da yasal yaptırımlar ile karşılaşılacağı gerçekleridir. Bahsedilen tüm olumsuzluklar göze alınmış ise, borç para vere kuyumcuların ofislerine gidilmeli ve tanzim edilen senetler imzalanarak para elden teslim alınmalıdır. Bankalardan ya da yakın çevreden alınan borçlar ile senetle para veren kuyumcular aracılığı ile alınan borçlar kesinlik ile birbirine karıştırılmamalıdır. Riskler göz önüne alınmalı ve kaybedilecek maddi varlıkların önemi iyice anlaşılmalıdır.

Mümkün olduğu takdirde, bu uygulamanın yerine, tanıdık kişilerden ya da yakın çevrelerden döviz ya da altı karşılığında borç alınması daha mantıklı bir davranış biçimi olarak görülmektedir. Hatta ipotek gösterilmesi yerine, eğer mümkünse, ipotekli malın satılarak borçların ödenmesi yapılabilecek en akıllıca davranıştır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Oktay dedi ki:

  İstanbul da senetle para veren kuyumcular aramaktayım yardımcı olur musunuz maddi sıkıntılarım var acil krediye ihtiyacım var

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   Sitemiz senetle para veren kuyumculara aracı kurum değildir.

 2. Tayfun dedi ki:

  Merhaba İstanbul da senetle kredi veya borç veren kuyumcu lar ve diğer kişiler den borç almak istiyorum yardımcı olur musunuz acil lutfen

  1. en hesapli kredi dedi ki:

   senetle para veren kuyumculardan borç almak sizi daha ağır yüklere sokacaktır o sebeple bankalardan kredi kullanmayı deneyin.

 3. Ezgi dedi ki:

  Acil bugün altın kiralama yada senetle altın almak istiyorum yardımcı olurmu sunum mersinden yazıyorum

 4. funda dedi ki:

  acil 100000 tl paraya ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz denizliden yazıyorum

 5. Halil ibrahim dedi ki:

  Acil 15000 tl ye ihtiyacım var aylık 2000 tl ödeyebilirim. Elazığ

 6. Mustafa dedi ki:

  Gaziantep de yaşıyorum bana acil nakit ihtiyacım var

BİR YORUM YAZ