Elazığ Senetle Para Veren Kuyumcular

Finansman kaynağı arayışına giren bireylerin bu arayışlarında banka kredilerinin çözüm oluşturamaması gibi olumsuzluklarda kişilerin yaşamış oldukları bu sıkıntı durumdan menfaat sağlamayı hedefleyen bazı kişiler ya da işletmeler kişilere borçlanma seçenekleri sunmaya başlamışlardır. Bu türden borçlanma seçenekler geleneksel adı ile tefecilik olarak nitelendirilmektedir. Elazığ senetle para veren kuyumcular senetle borçlandırma işlemlerinde borç verenler açısından yüksek faiz geliri söz konusudur. Ancak bu türden borçlanma işlemleri borç alanlar açısından oldukça ağır koşuları içermektedir.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

İllegal işlemler olarak nitelendirilebilecek olan bu türden senetle borçlandırma işlemleri alelade bir şekilde yapılmamakta herkes kuyumculara giderek bu türden borçlanma taleplerinde bulunamamaktadırlar. Çünkü bu işlemler yasal koşullara uyum sağlayan türden işlemler değildir.

Bankaların kişilere sunmuş olduğu banka kredi ürünlerinde ki uygun koşullar senetle borçlanma seçeneklerinde tam tersi bir düzen içerisinde sunulmaktadır.

Senetle borç veren kişiler uygulayacakları faiz oranlarını kendi isteklerine yönelik olarak belirlemektedir. Bu da kişiler açısından adil olarak karşılanmasa da acil nakit ihtiyaçlarında kişiler bu koşulları mecburen kabul etmektedirler.

 Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Edirne senetle para veren kuyumcular makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Erzincan senetle para veren kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. serkan dedi ki:

    elazığda oturuyorum devlet memuruyum 10.000 tl ye ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

  2. Ahmettt dedi ki:

    Elazığ’da oturuyorum askeri personelim 30000 ihtiyacım var yardım edebilecek varmı

  3. Mehmet dedi ki:

    Çiftçiyim Elaziğ da ikamet ediyorum 25.000 lazım 7 ay sonra faiziyle birlikte toplu öderim

BİR YORUM YAZ