En Hesaplı Kredi

Bankaların ve finans kuruluşlarının sağladığı kredilerden yararlanmak, size yıllarca çalışarak biriktirmeniz gereken bir miktarı edinme fırsatı sunar. Yatırımlarınız, acil ihtiyaçlarınız, girişimleriniz ve konut ihtiyacınız için bir kredi alabilir, nakit ihtiyacınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz. Ancak kredi alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Hesaplı bir kredi alarak düzenli bir ödeme planı çıkartabilirsiniz.

Herhangi bir sebeple kredi alırken dikkat etmeniz gereken ilk husus aylık gelirinizdir. Mümkünse kredi almadan önce faizlerin ve masrafların da olduğu bir ödeme planı yapmalı ve aylık gelirinizle bu taksitleri ödeyip ödeyemeyeceğinize karar vermelisiniz. Kredi borcunun sizi ciddi hukuki ve ekonomik zorluklara sokacağı gibi banka hizmetlerinden yararlanmanızı engelleyeceğini unutmayınız. Dolayısıyla nakit ihtiyacınızı karşılamadan önce en hesaplı kredi alanında bir seçim yapmanız faydalı olacaktır.

Kredi Almak İçin Ne Yapılmalı?

Belgelenebilir bir geliriniz varsa ve kredi notunuz negatif seviyelerde değilse, herhangi bir bankaya başvurup kredi alabilirsiniz. Özellikle maaş hesabınızın olduğu ya da aktif olarak kullandığınız bankadan kredi alma olanağınız yüksektir. Kredi alabilmek için ikametgâh, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve banka tarafından isteniyorsa kefil belgesi götürmeniz gerekir. Bu dokümanlar banka şubesinde bulunuyorsa bankaların müşteri hizmetlerinden, internet şubelerinden ve akıllı telefon aplikasyonlarından da başvuru yapabilirsiniz.

Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Aldığınız kredinin üzerine her ay belli bir oranda faiz bindiğini unutmayınız. Vade sayısı ne kadar artarsa geri ödeyeceğiniz miktar da o kadar artacaktır. Dolayısıyla en hesaplı kredi hakkında bir karara varmadan önce bankaların kredi oranlarını karşılaştırmalı ve aylık taksitlere göre karar vermelisiniz.

Hangi Kredi Daha Hesaplıdır?

Bankaların sağladığı kredi oranlarından hangisinin diğerlerine göre daha hesaplı olduğunu söylemek zor. Ancak bu karara varmak için faiz oranlarının karşılaştırılması faydalı olacaktır. Bununla birlikte kredinin hangi amaçla alındığı da hesaplı kredi konusunda karar vermek için önemlidir.

Denizbank’ın kısa süre içinde sağladığı kredinin oldukça hesaplı olduğu ve kolay geri ödeme seçeneklerine sahip olduğu biliniyor. Ayrıca katılım bankalarının kredilerinden yararlanarak faizsiz geri ödeme şansına da sahipsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ