BANKADAN EK HESAP AÇTIRMAK İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Bankalar, maaşını alan müşterilerine veya emekli müşterilerine ek hesap açabilmektedir. Ek hesap banka kartınızda limit olmamasına rağmen ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz, banka tarafından belirlenen limittir. Ek hesabınızdan harcama yaptığınız taktirde, faiz işlemeye başlamaktadır. Bu ek hesabınıza ödeme yaptığınız taktirde, limitinizde yatırdığınız miktar kadar yükselme tekrar sağlanmaktadır. Birçok kişi bu ek hesaplarındaki paraları, acil ihtiyaçları için kullanmaktadır. Birçok banka müşterisinin talebi olmadan, banka kartlarına ek hesabı tanımlamaktadır. Ama müşterilerinin talebi üzerine de değerlendirmektedir.

Ek hesap açtırma işlemlerinizi, müşterisi olduğunuz bankanın genel müdürlüğüne yada hesabınızın bulunduğu şubeye başvurabilirsiniz. Genel müdürlüğüne yazacağınız dilekçe;

 

…….. Bankası  Genel Müdürlüğüne                                                                                                                                                                                                           Bankanızın,……. şubesinde bulunan …… numaralı banka hesabıma ek hesap uygulanmasını ve gereğinin yapılmasını arz ederim.                                                                    Ad-Soyad                                                                                                                   İmza                                                                                                                          Tarih                                                                                                                         TC kimlik no                                                                                                             Adres                                                                                                                        Cep numarası                                                                                                                       Olarak yazacağınız dilekçe ile ek hesap talebinde bulunabilirsiniz. Eğer hesabınızın bulunduğu şubeye başvurmak istiyorsanız da, şubenin bulunduğu ikametgah adresi ile başlamanız gerekmektedir. Ek hesap açtırmak için internet bankacılığından da talepte bulunabilirsiniz. Müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak, ek hesap ve başvuru adımlarını izleyerek, ek hesap başvurusuna istediğiniz saate başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirme hemen alınır. Birkaç gün içinde ek hesabınız ile ilgili sonuç size iletilmektedir. Hesabınıza tanımlandığı andan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz.  Ek hesabınız sayesinde, kartınızın içinde limit olmamasına rağmen, eft, havale ve fatura ödeme işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ