Bayram Alışverişlerinde Çok Para Harcamayın

Bayram alışverişinde çok para harcamayın. Ramazan bayramı ile birlikte, tüm firmalarda, neredeyse her üründe özel indirim kampanyaları bulunuyor. Tüm avmlerde, tüm firmaların vitrinlerinde bayrama özel indirimler için afişler çoktan asıldı bile. Fakat, fiyatlar düştükçe daha fazla şey alma isteği siz de duyuyorsunuz. Ucuz fiyatlı ürün yan yana geldiğinde, bir maaşınıza eş değer olabilir. Özellikle de, bayramın yaz tatili dönemine gelmesi ile ve bayram ve yaz tatilini birleştirecek olanlara, maddi anlamda ciddi bir yük binecek gibi duruyor. Peki, bu alışveriş ve tatil yaparak mutlu edecek dönemi, daha az maddi kayıpla nasıl atlatırsınız? Yazımızın devamında bulacağınız küçük ip uçlarıyla, hem tatilin keyfini çıkarabilirsiniz, hem de kontrollü bir bütçe yapabilirsiniz.

Bayram alışverişinde çok para harcamayın. Bayram ve yaz tatilinde asıl amaç eğlenmek ve bütün yılın yorgunluğunu atmaktır. Özellikle deniz kenarı bir tatil geçirecekseniz, öncelikle otel ve ulaşım rezervasyonlarınızı erken yapmak size ciddi bir maddi tasarruf sağlayacaktır. Fakat, zaman kalmadıysa, bu dönemde öncelikle ne tarz bir tatil yapmak istediğinize karar vermek olacaktır. Her şey dahil bir tatil mi istiyorsunuz, yoksa daha fazla gezip, sadece konaklamanın yeterli olacağı bir tatil mi? Tatilde çok fazla gezmeden yana değilseniz, bir otelde kalmayı planlıyorsanız o zaman her şey dahil kampanyaları çok daha uygun olacaktır. Fakat, gezmeyi de seviyorsanız ve vaktinizin çoğunu otel dışında geçirecekseniz, her şey dahil kampanyaların yanı sıra dışarıda da çok fazla para harcamanız gerekir. Böyle bir durumda, temiz bir konaklama yapabileceğiniz pansiyonları tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde de ev kiralamak bu anlamda oldukça kullanışlı oluyor. Bayram alışverişinde çok para harcamayın.

Kıyafet ya da bazı alışverişlerinizi internet üzerinden yaparak da çok daha bütçenize uygun istediklerinize sahip olabilirsiniz. Bütçenizin bütün bir yıl sizi yormaması için, hesaplarınızı yaparken ucu ucuna yapmamaya özen gösterin. Beklenmedik giderlerin ortaya çıkabileceğini de göz önünde bulundurarak, bir miktar para ayırmayı ihmal etmemelisiniz. Fakat harcamalarınızın ucu kaçtı ise, bayram kredisi ya da tatil kredisi çekerek, harcamalarınızı kapatıp, kredi ödemelerinizi de koca bir yıla yayabilirsiniz. Bu sayede de, bütçeniz zorlanmamış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ