Erzurum’da Senetle Para Veren Yerler

Borçlarınızı ne kadar kısa sürede kapatırsanız maddi ve hukuki yaptırımlardan o kadar uzak durursunuz. Resmi kurumlara, şirketlere ve yasal olarak takibe alınabilecek yerlere borcunuz varsa en kısa sürede ödemelisiniz. Nitekim ödemeleri zamanında gerçekleştirmediğinizde bütün masraflarını sizin karşılayacağınız bir hukuki süreç başlayacaktır. Bu durumdan taksitle ödeyebileceğiniz bir şekilde borç çekerek kurtulabilirsiniz.

Eğer mevcut borçlarınız söz konusuysa bankalar size kredi ya da kredi kartı vermeyecektir. Ayrıca icralık bir borcunuz olduğunda alışveriş merkezlerinin taksit olanaklarından dâhi yararlanamazsınız. Böyle durumlarla karşılaşmamak için Erzurum’da senetle para veren yerler arasında bir araştırma yapmalısınız. İyi bir kurumdan borç para alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Daha geniş bilgi için SENETLE PARA VEREN YERLER adlı makalemizi okuyunuz.

Erzurum’da senet karşılığı para veren birçok kişi ve kurum bulunuyor. Bunların önemli bir kısmı bu işi belgeli ve yasal olarak yapmaktadır. Bu borcun çalışma sistemi büyük ölçüde banka kredisine benzer. Aldığınız borç tıpkı banka kredisi gibi belli taksitlere bölünerek ödenir ve anaparanın taksitlerinin üzerine belli bir miktarda faiz işler. Kurum bu şekilde kâr eder.

Bu durum göz önüne alındığında Erzurum’da senetle para veren yerler konusunda araştırma yaparken düşük faiz oranlarına sahip yerleri ilk sıraya almanız gerekir. Borç almadan önce mutlaka taksitlerin hesaplamasını yapmalı ve her ay ödenecek taksit miktarını belirlemelisiniz. Ancak bu borçların banka kredilerinden daha riskli olmadığından emin olabilirsiniz.

Taksitlerinizi aksatmadığınız sürece borç veren kurumla herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu aksamalar gerçekleştiğinde diğer bütün borç işlemlerinde olduğu gibi belli bir hukuksal süreç başlatılacaktır. Ancak iyi bir ödeme yaparak kurumdan almış olduğunuz borcu belli taksitler ile ödeyebilir ve kısa sürede tamamen kapatabilirsiniz.

Acil nakit ihtiyaçlarınızı Erzurum’da senetle para veren yerler üzerinden karşılayabilirsiniz. Ancak böyle bir kurumla anlaşsanız bile imzaladığınız senedi madde madde okumanız ve mümkünse bir kopyasını almanız gerekir. Nitekim her kurumun aynı ölçüde güvenilir olacağı söylenemez. Eğer borç aldığınız kurum taksitlere anlaşma yaparken taahhüt ettiğinin üzerinde faizler eklemeye başladıysa bu durumda yasal olarak itiraz hakkınız bulunduğunu unutmayınız.

Senetle para veren yerler ile alakalı bir önceki makalemiz olan Gaziantep senetle para veren yerler makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Bilecik senetle para veren yerler makalemizi okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Serdat dedi ki:

  Bana acil 10.00 TL lazım. Aldığım parayı faizi ile geri öderim. Ayda 500 TL taksitle borcumu ödeyebilirim. Lütfen çok acil bana yardımcı olacak birini arıyorum. Erzurum Palandöken

  1. ŞAHİN dedi ki:

   Ben 21 yaşında 2 ay önce sigortalı işinden ayrılmış şu an sigortasız bir işte 2.250 TL maaşla çalışan, Ankara’da yaşıyan bir vatandaşım. Dolgun maaş verdiklerinden sigortamı yatırmıyorlar, benim de öyle işime geliyordu ancak şu an bir araç satın almayı düşünüyorum. Sigortadan dolayı bankadan kredi çekemiyorum, 1 yıldır kredi kartı kullanıyorum, ödemelerimde herhangi bir aksaklık yada gecikme olmamıştır. 2 bankada 3 farklı hesabım var, hesabım gayet aktiftir. Çalıştığım yerin adına gelen paralar bazen benim hesabıma geliyor. Şu an almak istediğim araç için 12.000 TL para lazım. Aylık 1.000 lira geri ödeyecek durumum var, evli filan değilim, ev geçindirmediğim için bana yardımcı olursanız sizi üzmeden ödememi yapabilirim. Gerekli senetler dışında alacağım malı da size hipotek verebilirim. Geri dönüşünüzü en kısa sürede bekliyorum.

 2. Murat dedi ki:

  Bana çok açık 8000 tl lazım vermek isteyen varsa bana ulaşsın

BİR YORUM YAZ