İş Bankası İmece kart Anlaşmalı İşyerleri

Ekonomik içerisinde yaygın olan tarım faaliyetleri ekonomik etkinliklerde öncelerden günümüze kadar önemliliğini devam ettirmiş ve tarımsal faaliyetlerin devamlılığı adına hem devlet tarafından hem de bankacılık sektörü tarafından tarımsal faaliyetler ile uğraşan üreticilere her dönem belirli destekler verilmiş teşvikler sağlanmıştır. İş Bankası İmece Kart anlaşmalı işyerleri son dönemlerde tarımsal üretime destek veren banka ürünü seçeneklerinin banka ile sağlamış olduğu anlaşmalar ile avantajlı alışveriş imkânı sunmaktadır.

İş Bankası İmece Kart banka tarafından tarımsal faaliyet üreticilerine tarımsal gereksinimlerinin alınmasında destek sağlamak adına sunulan bir ürün seçeneğidir. Müşterilere tarımsal üretimlerinde ihtiyaç duydukları tohum, fide, gübre, zirai ilaç, akaryakıt, yem, tarımsal araç-gereç şeklinde tarımsal üretim için gerekli olan harcamalarının finansmanı ve diğer ihtiyaçları için nakit desteği sağlama amacı ile üreticilere tahsis edilen kredi ve kart hizmetidir.  İmece kart tarımsal kredinin kullanımını sağlayan ve bankamatik kartı olarak da kullanılabilen bir banka ürünüdür. İmece Kart ile yapılan tarımsal harcamalarda üreticilere farklı olanaklar sunmaktadır. Tarımsal üreticiler İmece kart anlaşmalı firmalardan yapacakları alışverişlerinde alışveriş puanı kazanmakta ve bu kazanmış oldukları puanları yine anlaşmalı işyerlerinden yapacakları alışverişlerinde kullanabilmektedirler.

İş Bankası İmece Kart Anlaşmalı İşyerleri tarımsal faaliyetler adına araç-gereç satışı yapan işletmeler ve akaryakıt satışı yapan firmalar olarak sayılabilmektedir. Üreticilerin bu işyerlerinden yaptıkları alışverişleri İmece Kart ile karşılanır ve bu üretici kartlardan sağlanan kredi imkânlarının vadesi üreticilerin hasat zamanlarına kadar 1 yıl süre ile vadeli olarak sunulmaktadır.

Tarımsal üretim ile uğraşan İmece Kart sahiplerinin imece kart ile yapmış oldukları tarımsal alışverişlerinin geri ödemelerini dönem içinde yaparlarsa ödemeler de her hangi bir faiz üreticilerden talep edilmez tarımsal üretimde üreticilerin faizsiz olarak tarımsal üretim araç gereçlerinin alınmasında finansal destek sağlamanın yanında İmece Kart tarımsal ekonomik faaliyetleri de desteklemektedir. Çünkü üretimin devamlılığı Türkiye ekonomisinde büyük önemli yer tutmaktadır. Bu nedenle de hem devlet desteği hem de bankalar tarafından sağlanan kolaylıklarla tarımsal üretim desteklenmekte ve üreticilere çeşitli olanaklar sağlanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ