Katar İşçi Maaşları KATARDAN KREDİ ALMAK

Bilindiği gibi son ekonomik faaliyetlerimiz sonucunda Katar, ülkemizden hem nitelikli hem de niteliksiz işçiler istemiştir. Başvuruları İŞKUR aracılığı ile yapılan bu işler, ciddi şekilde rağbet görmüştür. Fakat şu an itibari ile bilinmeyen ve merak edilen asıl konu, Katar’da işçi maaşlarının durumudur.

İlk olarak belirtmeliyiz ki, elbette Katar’da alacağınız en düşük işçi ücreti dahi ülkemizdeki işlere nazaran çok daha yüksek tutarlarda para kazanmanızı sağlar. Fakat esas problem bu para ile süreceğiniz hayatınızdır. Yani yaşam standartlarına göre aldığınız ücreti değerlendirdiğimizde ülkemiz ile bir denklik sağlandığını belirtmemiz gerekir.

Katar’da genellikle inşaat sektöründe işçi açığı bulunmaktadır. Bu nedenle Katar’a başvuru yapmayı düşünüyorsanız mutlaka tercihiniz inşaat sektöründen yana olmalıdır. Şimdiden kendinizi hazırlamanız gereken bir diğer hususta dinlenme sürelerinizdir. Elbette izin günleri olağan olmakla birlikte normal çalışma saatleri yoğunluktadır. Eğer paranızı dikkatli harcar ve hayatınızı gelirinize göre idame ettirirseniz, alacağınız para Türkiye’de alacağınızın iki katına tekabül edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kadir dedi ki:

    Merhaba ben Katar dan kredi almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

BİR YORUM YAZ