KOSGEB Kredileri ve Hibe Destekleri

Ülkemizde iş yeri açmak isteyen ya da mevcut olan iş yerini geliştirme niyetinde olan yatırımcı ya da girişimcilerin yardımına KOSGEB kredileri ve hibe destekleri yetişmek ile beraber hemen hemen her konuda ve sektörde yatırımda bulunacak olan kişilere son derece uygun şartlarda krediler  vermektedirler. Bu konu ile alakalı olarak bilinmesi gereken her türlü detay ise yazımızın devamında detaylı olarak anlatılmaktadır.

KOSGEB Kredileri

Bilindiği üzere ülkemizde mevcut olan yerli özel teşebbüslerin sayısı bir hayli az olmakta ve bu durumu düzelmek amacı ile kurulmuş olan yerlerin başında da kısa adı KOSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı  mevcut olmaktadır. Bu yer hemen hemen her sektörde çalışmakta olan ya da çalışmak isteyen kişilere parasal olarak destek sağlamaktadır. Verilecek olan söz konusu bu kredinin de oldukça uygun şartlarda veriliyor olması pek çok kişi oldukça büyük fırsatlar içermektedir.

KOSGEB Hibeleri

kosgeb kredileri ve hibe destekleriVerilmekte olan başka bir hizmet de iş yeri açacak olan ya da üretim yapacak olan kişilere verilecek olan karşılıksız ve geri ödemesiz desteklerdir. Bu sisteme genel olarak hibe ödemeleri adı verilmekte olup belli başlı sektörlere yatırım yapacak olan kişilere ödemeler yapılmakta ve amaç olarak söz konusu sektörün gelişmesi hedeflenmektedir.

Adı geçen kurumun desteklemekte olduğu belli başlı alanlar mevcut olmak ile beraber bunların her birini teker teker açıklamak önem arz etmektedir.

KOSGEB Hayvancılık Desteği

Desteklenme olan iş kollarından biri hayvancılık olmakta ve bu konuda ülkemizin en azından kendi kendine yetmesi amaçlanmaktadır. Söz konusu kuruma üye olan kişilerin oldukça rahat şartlarda destekleme ödemeleri ve kredi alma imkanları mevcut olmaktadır. Destek kapsamında olan hizmetler ise şunlardır;

A. Damızlık sığır işletmesi kurmak isteyen kişiler,

B. Yeni ahır yapacak olan kişiler,

C. Damızlık dişi düve almak isteyen kişiler,

Ç. Süt sağımı için gerekli olan aletleri alacak olan kişiler,

D. Sağılmış olan sütleri saklamak için gerekli olan tankları alacak olan kişilerdir.

Bu işlerin tamamı mevzu bahis olan kurum tarafından desteklenmektedir. Sizin de bu onuda yatırım yapma gibi bir projeniz varsa KOSGEB’e başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

KOSGEB Tavukçuluk Desteği

Kredi kapsamında olan bir başka iş yatırım alanı ise tavukçuluk olmaktadır. Bu konuda üretim yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmak istemekte olan kişilere belli başlı şartlar dahilinde krediler verilmektedir. Siz de bu olanaktan faydalanmak istiyorsanız ilk iş olarak KOSGEB’e kayıt yaptırmalı daha sonra da uygun bir iş planı hazırlayarak kredi  talebinde bulunmalısınız. Bu kapsamda desteklenecek olan harcamalar ise şunlardır;

A. Tavukçuluk işi yapmak isteyen kişiler,

B. Yeni kümes yapacak olan kişiler,

C. Beyaz et üretimi için tavuk alacak kişiler,

Ç. Yumurta üretimi yapmak için tavuk alacak kişiler ve

D. Bu iş için alet edevat alacak kişilerdir.

KOSGEB İş Yeri Açma Desteği

Yapılmakta olan destekleme ödemelerinden biri de iş yeri açmak isteyenlere yönelik olandır. Bu konuda hemen hemen her alanda iş yapmak istemekte olan kişiler hizmet kapsamında olmak ile beraber bilhassa küçük esnaflar bu konuda çok daha şanslı olmaktadır.

KOSGEB Market Açma Desteği

Küresel sermayeye ait olan kimi marketlerin ülkemiz piyasasında oldukça büyük yer tutması nedeni ile bu alanda hizmet verecek olan yerler açmak istemekte olan vatandaşlara son derece uygun şartlarda krediler ve hatta belli başlı şartlarda hibe ödemeleri yapılmaktadır. Bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken ise mümkün olan en düzgün şekilde iş planı hazırlamak ve adı geçen kuruma başvuru yapmaktır. Bu sayede son derece rahat şartlarda iş yeri açma imkanınız oluşacaktır.

KOSGEB Şarküteri Açma Desteği

Parasal yardım yapılarak desteklenmekte olan bir başka sektör de şarküteri olmaktadır. Çünkü ülkemizde bu alanda hizmet veren yerlere rastlamak son derece zor olmaktadır. Bu yüzden de adı geçen sektörde iş yeri açmak isteyen kişiler hem KOSGEB’den alacağı destek sayesinde hem de piyasadaki boşluk nedeni ile muhtemelen yüksek oranda karlar elde edeceği için başarılı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ