PTT Adıma Havale Var Mı Sorgulama, Adıma Para Yattı Mı?

Para transferi işlemlerinde en az bankalar kadar sık bir şekilde tercih edilen yerlerden biri de ülkemizin en önemli kurumlarından olan PTT olmaktadır. Bilhassa bankalar ile iş yapmak istemeyen ya da bu yerler ile para transferi yapma olanağı bulamayanlar kişiler için son derece önemli olan bu yer ile alakalı olarak en çok merak edilen konulardan biri de “PTT adıma havale var mı sorgulama, adıma para yattı mı?” soruları olmaktadır. Çünkü yapılmakta olan para transferlerini kontrol etmek bu aşamada en önemli olan  detaylardan biri olma özelliğini taşımaktadır.

PTT Adıma Para Yattı Mı?

Bilindiği üzere günümüzde bankalar ile yapılmakta olan hemen hemen her türlü işlemi bankalara ait olan pek çok farklı uygulama ile de gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Bu durumu örnek vermek gerekir ise bankamatikler, mobil uygulamalar, internet bankacılığı gibi hizmetler ilk akla gelenler olacaktır. Anlatılmakta olan bu durumun bir sonucu olarak da eğer kullanmakta olduğumuz banka hesabına herhangi bir para girişi söz konusu olur ise bu durumu adı geçen sistemler sayesinde istediğimiz her an görüntüleme ve sorgulama imkanımız mevcut olmaktadır. Bu yüzden aynı işlemi PTT aracılığı ile yapmakta olan kişiler de adı geçen yere ait şubelere gitmeksizin hesaplarına para girişi olup olmadığını sorgulamak istemekte ve “PTT ismime para yattı mı?” diye merak etmektedir.

PTT üzerinden birine para yatırdığınızda kişi adına yatırmanız gerekir. Bu nedenle gönderilen parayı da ancak adına para yolladığınız kişi alabilir. PTT üzerinden adınıza bir para gönderildiğinde, bunu sorgulamanızın belli başlı birkaç yöntemi vardır. Biz sizlere alternatifleri sunalım, hangisi daha çok işinize yarıyorsa siz seçin:

  • PTT üzerinden kartınız olmadan da para gönderebilirsiniz. Fakat sizin adınıza bir para yatırıldığında eğer bir PTT kartınız varsa bankamatikler üzerinden hesabınızı kontrol ederek, paranın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulama üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. PTT karta sahipseniz 444 1 788 numarasını arayarak da adınıza yatan parayı sorgulayabilirsiniz.

PTT İSME HAVALE

Bu aşamada belirtmeliyiz ki adı geçmekte olan bankacılık işlemleri yapma olanağı sunmakta olan devlet kurumunun ne bir mobil uygulaması ne de internet şubesi mevcut olmaktadır. Yalnızca belli başlı ve son derece az yerde mevcut olan bankamatikleri ile hizmet veren bu kurum üzerinden adınıza para geldiğini anlamak için yapmanız gereken ya kendinize en yakın olan bankamatiği tespit edip oradan sorgulama yapmak ya da PTT iş yerlerine giderek bu konuda bilgi almaktır.

Görüldüğü üzere mevzu bahis olan bu kurum para transferi sorgulama ve öğrenme konularında bankalara kıyasla son derece geri kalmış olmaktadır. Bu yüzden de pek çok kişi hizmet almak için bankaları tercih etmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ