Senet Kırdırmak Ne Demek? Senet Bozan Bankalar Hangileri?

Ödemelerimizi yaparken tıpkı para gibi kullanmakta olduğumuz araçlardan biri de senetler olmak ile beraber genel olarak bu sistem vadeli ödemelerde daha çık tercih edilmektedir. Bu noktada adı geçen kıymetli evrakları nakde çevirmek için vade süresinin dolmuş olması en öncelikli şart olmak ile beraber bazı durumlar da bu süreyi beklemeksizin senedi paraya çevirmek gerekmekte ve bu aşamada da senet kırdırma işlemi devreye girmektedir. Bu aşamada bilinmesi gereken ve en çok merak edilen detaylar arasında “Senet kırdırmak ne demek? Senet bozan bankalar hangileri?” gibi sorular mevcut olmakta ve yazımızın devamında bu konular açıklanmaya çalışılmaktadır.

Senet Kırdırmak Nedir?

Eğer elinizde alacaklarınıza dair olan ve henüz vadesi gelmemiş senetler var olduğu halde acil olarak da para ihtiyacı yaşıyorsanız bu noktada söz konusu senetleri nakde çevirme işlemine senet kırdırma adı verilmektedir. Bu işlemi yapmakta olan oldukça fazla sayıda yer mevcut olmak ile genel olarak en çok tercih edilenleri bankalar olmaktadır.

Senet kırdırma işlemine dair olarak bilinmesi gereken diğer bir önemli detay ise nerede kırdırırsanız kırdırın bu aşamada ödemeniz gereken komisyon oranları olmaktadır. Çünkü adı geçen hizmeti veren her yer bu işlemi belli bir ödeme karşılığında yapmakta ve buna da komisyon adı verilmektedir. Bu aşamada tercih edilecek olan bankalar da aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

Senet Bozan Bankalar Hangileri?

Senet bozma ya da diğer bir adı ile senet kırma işlemi ülkemizde mevcut olan tüm bankalar tarafından yapılmaktadır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli husus hizmet alacağınız yerin mevcut olan şartlarınıza uygunluk taşımasıdır. Bilhassa talep edilecek olan komisyon oranları ile alakalı olarak sıkı bir araştırma yapmak sizin için son derece faydalı olacaktır. Bu aşamada tavsiye edebileceğimiz bazı bankalar ise şunlardır;

A. Ziraat Bankası,

B. Halk Bankası,

C. Vakıf Bankası,

Ç. Akbank,

D. Denizbank,

E. Garanti Bankası,

F. İş Bankası,

G. HSBC Bank,

H. QNB Finansbank,

I. ING Bank,

İ. Kuveyt Türk Katılım Bankası ve

J. Yapı Kredi Bankası’dır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ