WİNWİN Nerelerde Geçerli?

WİNWİN NEDİR?Artık çalıştığımız şirketler birçok alanda çalışanlarına hizmet verebilmek için bazı kolaylıklardan ve hizmetlerden faydalanıyor. 2006 yılında hayatımıza giren Winwin sistemi ile restoranlarda, marketlerde ve bazı satış yerlerinde kolaylık sağlaması amaçlanmıştır. Winwin ve Turp isimli iki sistemi vardır. Bu sistemler yemek kuponu ve çeki, alışveriş kuponu ve çeki şeklinde kullanılıyor. Bu sistemi bünyesine alan şirketler çalışanın telefon numarasını sisteme giriyor ve böylece kişiyi tanımlamış oluyor.

winwin

winwin

Yemek kartı sistemlerindeki gibi tanımlanan bu alanda da kişi adına bir miktar bakiye belirleniyor ve belirlediği nakit tutarı sistemi kullanarak çalışanının hesabına yüklüyor. Böylece kişiye tanımlı belli bir bakiye sağlanmış oluyor. Bu parayı kullanabilmeleri için kişilerin yanında yalnızca cep telefonunun bulunması yeterli. Kişiler bir restorana gittiklerinde kendisine ödeme yapabilmesi için Wimwin cihazı getiriliyor. Ödenmesi gerek tutar yazıldıktan sonra kişi sadece cep telefonu aracılığıyla kendisinin belirlemiş olduğu şifreyi giriyor ve onaylandıktan sonra “Ödendi” ibaresini görünce ödeme tamamlanmış oluyor. Kullanıcılar kalan bakiyelerini öğrenebilmek için SMS uygulaması geliştirilmiş. Harcama yapıldıkça kalan bakiye cep telefonuna mesajla iletiliyor. Bu sistemin bir faydası da kâğıtsız ve faturasız bir sistem olması. Kredi kartı ile ödeme sistemine benzeyen bu sistemde hiçbir kağıt israfı olmadığı gibi ekstradan tasarrufta yapılmış oluyor.

WİNWİN NERELERDE KULLANILABİLİYOR?

Winwin sisteminin kendine ait resmi bir web sitesi var. Bu site üzerinden hem Winwin ile ilgili bilgi alabilir hem de nerelerde kullanıldığına dair liste elde edebilirsiniz. Bu siteye giriyorsunuz, nerelerde geçerli olduğunu öğrenmek için tıkladığınızda karşınıza bir panel çıkıyor. Bupanelde uygulamayı kullanacağınız şehri ve ilçeyi işaretliyorsunuz. Aynı zamanda nasıl bir yemek yeri istediğinizi de seçeneklerden seçiyorsunuz. Bu taleplere göre nerelerle anlaşmalı olduğunu ve bu kartı nerelerde kullanabileceğinizi rahatlıkla görebileceğiniz bir liste çıkıyor.  Aynı zamanda bu sistem üzerinden sık sık gittiğiniz ve beğendiğiniz restoranları sisteme önererek bu restoranlarla görüşülmesini sağlayabilirsiniz.

Gelecek günlerde çok aktif şekilde kullanılacağına inandığımız bu sistemin kullanımı gerçekten çok kolay. Eğer firmanız henüz böyle bir sistem kullanmıyorsa gönül rahatlığıyla önerebileceğiniz bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ