Kanatlı Kümes Hayvancılığı Yatırım Kredisi

Bankaların kredi ürünü seçenekleri arasında ifade edilen ve tarımsal üretim faaliyetleri arasında yer alan kanatlı kümes havyacılığı üzerine faaliyet gösteren müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunulan bir kredi ürünü seçeneği de Kanatlı kümes hayvancılığı yatırım kredisi seçenekleri olarak ifade edilebilmektedir. Bu kredi ürünü seçeneği bu alanda yatırım yapmak isteyen kişilerin ya da hali hazırda bu alanda faaliyet gösteren ve tesislerini geliştirmek isteyen müşterilerin farklı türden ihtiyaçlarına yönelik olarak bankalar tarafından kişilere finansman kaynağı sağlama amacı ile uygun koşullarda sağlanmaktadır.

Bankalar tarafından bu alanda faaliyet gösteren müşterilerine sunulan Kanatlı kümes hayvancılığı yatırım kredisi seçenekleri ile bankalar kişilere faaliyetleri için barınak yapımı ve tadilat işlemlerinin yanı sıra ekipman ve farklı girdi ihtiyaçlarının karşılanmasında ve güvenlik gibi farklı birçok alanda destek sağlanmasını amaçlamaktadır. Kişiler bu ve bunun gibi farklı ihtiyaç alanlarına yönelik olarak sunulan kredi seçenekleri kişilere uygun koşullarda finansman kaynağı sağlamaktadır.

Bankaların çeşitli banka ürünü seçenekleri arasında yer alan bu kredi seçeneği ile kişilere yatırım harcamalarında uygun kredi koşulları ile kaliteli hizmet sağlanması amaçlanmaktadır. Bu kredide de yine diğer tarımsal üretim faaliyetlerine destek sağlanması amacı ile sunulan kredi seçeneklerinde olduğu gibi yatırım harcamalarında gerekli olan nakit tutarının %85’ine kadar olan kısmı krediler ile müşterilere sunulmaktadır. Bu kredilerin vade süreleri oldukça esnek koşullar gösterebilmektedir.

Özellikle ipotek teminatlı kredi seçeneklerinde 120 aya kadar vade seçenekleri bankalar tarafından müşterilerine genel olarak sunulmaktadır. Bu kredilerde kişilere sağlanan kolaylıklardan bir tanesi de geri ödeme planlarının dönemsel olarak belirlenebilmesidir. Kişiler belirlenen dönemler dâhilinde geri ödemelerini uygun koşullar ile yapabilmektedirler.

Bu kredi seçeneklerinde başvuru taleplerinde bankalar kişilerden farklı evrak seçeneklerinin talebinde bulunabilmektedirler. Bankaların kişilerden talep ettikleri evrak seçenekleri farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak genel olarak istenilen belgeler; çiftçilik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, gıda üretim sertifikası, işletme tescil belgesi, çalışma izni ve sağlık sertifikası olarak ifade edilebilmektedir.  Tarımsal kredi ürünü seçeneklerinde istenilen belgeler tarımsal faaliyet alanına göre de farklılıklar gösterebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ