Türkiye Ekonomi Bankası(TEB) Eximbank Kredileri

Eximbank Kredileri ihracatı geliştirmeye yönelik olarak ihracat üzerine faaliyet gösteren ya da ihracatla ilgili olan firmalara Türkiye İhracat Bankası A.Ş. tarafından sunulan banka kredi ürünü seçenekleridir. Ülkemizde hizmet veren bankalar bu kredilere aracılık etmektedirler. Türkiye Ekonomi Bankası da bu kredilere yoğun olarak aracılık yapan bankalar arasında yer almaktadır. TEB Eximbank Kredileri vade süreleri, faiz oranları ve kredi seçeneklerinin piyasa koşullarında diğer banka kredi ürünlerine göre farklılıklar gösteren krediler olarak ifade edilebilmektedir.

Bu kredilerin uygulama şartları, kredilerin detayları ve faiz oranları kişilere farklı avantajlar sağlamaktadır. Türkiye İhracat Bankası A.Ş. ihracatçılara ve ihracata yönelik yerli üretim yapan üretici firmalara ve yurt dışında faaliyet gösteren girişimcilere bankalar aracılığı ile orta veya uzun vadeli nakdi ya da gayri nakdi kredi programları ile kredi seçenekleri sunmaktadır.

Ayrıca bir amaç ise vadeli satış işlemlerinin teşviki ve bu seçenekleri ile ihracat hacminin artırılması olarak ifade alanı bulabilmektedir. Yeni pazarlara girişin kolaylaşması amacı ile vadeli ihracat alacaklarının sigorta edilmesi şeklinde de sunulan bu krediler son dönemlerde oldukça önemli bir hal almıştır.

Eximbank Kredileri ile ilgili bir sonraki makalemiz olan Vakıfbank Eximbank Kredileri  makalemizi okuyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ