Çıkmayan Krediler Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Bankalar son zamanlarda yaptıkları kampanyalar ve sağladığı avantajlarla müşteri çekmekte ve kredi sağlamaktadır. Ancak buna rağmen  acil kredi almak için başvuru yapanlardan bazı şartlar istenmekte ve yerine getirmedikler zaman da kredi vermek zora girmektedir. Bankaların kredi vermemesinin birkaç önemli sebebi var. Kredi almak için bankaya başvuru yaptıysanız ve olumlu sonuç alamadıysanız en önemli sebebi  kredi notunuzun  bankanın isteğine göre düşük olmasıdır. Bazı bankalarda kredi not barajları değişse de genel olarak aynı seviyededir. Kredi notunuzun düşük olma sebepleri de daha önce herhangi bir bankadan aldığınız kredinin ödemelerini geç yapmanız veya bir kredi kartınız varsa taksitlerini zamanında ve tutarında ödememiş olmanız olabilir. Bu yapılanlar bankaların güvenini azaltacağı için kredi vermeyi de zora sokabilir.

çıkmayan krediler

çıkmayan krediler

Bir diğer sebep de gelir durumunuz ve istediğiniz kredi miktarının arasındaki farktır. Yani eğer çok yüksek miktarda kredi başvurusunda bulunduysanız  ve gelir miktarınız da buna uygun seviyede değilse başvurunuz kabul edilme ihtimali düşük olacaktır. Sigortalı bir işiniz yoksa veya düzenli olarak sigortanız yatmadıysa kredi alma şansınız da çok düşük olacaktır.

En önemli şart olan kredi notunu yükseltmek için de yapılacak birçok şey vardır. Öncelikle kredi  başvurusu yaparken dikkat etmemiz gereken şey kısa zaman içinde başka bir bankaya veya kredi kartına borcumuzun olup olamadığıdır. Gecikmiş  kredi kartı borcunun olası kredi almamızı engeller. Eğer borç varsa tek seferde bütün borcu kapatmak kredi notunu olumlu etkiler. Daha önce çekmiş olduğunuz bir kredi var ise de taksitlerini tam tutarında ve özellikle günü gelmeden yatırmanız yine notunuz için olumlu olacaktır.

Ancak acil nakit ihtiyacınız varsa ve bankadan kredi alamıyorsanız  sizin yerinize belirli bir komisyon karşılığında kredi  veren kurumlara başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde hem zaman kaybetmemiş hem de istediğiniz miktarda krediyi kolayca almış olursunuz. Ödemeler de banka gibi sizin tarafınızdan, kredi çeken kişilere taksitle yapılır. Yapılan bu işlemden önce iki tarafın da şartlarını kabul ettiği bir anlaşma imzalanır ve tarafların mağduriyet yaşamalarının önüne geçilir. Kaynak: www.senetlekredi.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ