En Hesaplı Kredi Kartı

Kredi kartı kullanımının günümüzde bir zorunluluk olduğunu belirtmek gerekiyor. İnternet üzerinden alışveriş yapmanın tek yolu kredi kartı olduğu gibi, giyim, elektronik, ev eşyası gibi ürünler de kredi kartı olmadan taksitli olarak alınamıyor. Kredi kartınızı hesaplı ve bilinçli bir şekilde kullanarak birçok avantaj elde edebilir ve kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Ancak kullanacağınız kredi kartı da burada büyük bir önem taşıyor. Her kredi kartının aynı avantajlara ve faiz oranlarına sahip olmadığını belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla alışverişlerinizde kullanmak için kredi kartlarını araştırmalı ve kullanımınıza uygun en hesaplı kredi kartı hangisiyse onu tercih etmelisiniz. Kredi kartı almakta aceleci davranmayıp kısa bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir kredi kartı tahsis ederken öncelikle aylık geliriniz ile borçlarınızı kapatabileceğinize emin olmalısınız. Zamanında ödenmeyen kredi kartı borçları sizi ekonomik ve hukuki olarak zora sokacaktır. Ayrıca kredi kartı borcunuz yüzünden bankanın kara listesine girdiğinizde ya da icraya verildiğinizde kredi notunuz negatif seviyelere düşecek ve yıllarca kredi almanız imkânsızlaşacaktır.

Bu bakımdan küçük bir araştırma yapıp en hesaplı kredi kartı konusunda bir karar vermeniz gerekir. Kredi kartlarının faiz oranları, aidatları, limitleri, taksit seçenekleri gibi durumları göz önünde bulundurarak hangi kartın sizin kullanımınıza daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Doğru kredi kartını seçtiğinizde alışverişlerinizde hiçbir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

Kredi kartları arasında bankaların hizmetlerinden kaynaklanan birçok fark bulunuyor. Bu yüzden en hesaplı kredi kartı hangisidir sorusuna kesin bir cevap vermek zor. Ancak kredi kartlarının sağladıkları avantajlar ve faiz olanakları karşılaştırıldığında hangisinin kullanımınıza daha uygun olduğunu tespit etmeniz zor olmayacaktır. Gelir seviyenizin burada belirleyici olması gerektiğini unutmayınız.

Eğer üniversite öğrencisiyseniz, İş Bankası, Yapı Kredi gibi bankaların düşük limitli ve esnek ödeme seçeneklerine sahip kartlarını tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte Yapı Kredi World Kart, Garanti Bonus, Akbank Axess gibi kredi kartları hem uygun faiz seçeneklerine hem de kampanyalardan yararlanma şansına sahiptir. Sık sık havayolu seyahati yapıyorsanız, havayolu anlaşmalı kartları tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ