En Hesaplı Kredi Kartı Hangisi

Kredi kartı, üzerinizde ya da banka hesabınızda nakit olmadığında kullanmanız için tasarlanmış bir karttır. Bu kartın temel amacı alışverişlerinizi daha sonra ödeyeceğiniz bir kredi kullanarak yapabilmenizdir. Ancak günümüzde geniş bir kullanım alanına ve avantajlara sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Hatta sağladığı fırsatlar düşünülünce bir zorunluluk olduğu da söylenebilir.

Kredi kartı olmadan mağazalarda ve internet alışverişlerinizde taksit yapmanız imkânsızdır. Bazı yerler senetle taksit olanağına sahip olsa da buralarda taksit yapmak oldukça zordur. Ayrıca internet üzerinden yapılan alışverişlerde mutlaka bir kredi kartınız olması gerekir. Bu bakımdan en hesaplı kredi kartı hangisi konusunda karar vermeli ve en kısa zamanda bir kart edinmelisiniz.

Kredi Kartı Almak İçin Ne Yapılmalı?

Eğer kredi notunuz negatif seviyelerde değilse, belgelenebilir bir geliriniz varsa, ikametgâh belgelerinizde herhangi bir eksik bulunmuyorsa kolaylıkla kredi kartı alabilirsiniz. Bunun için herhangi bir banka şubesine başvurmanız ve size verilen formu doldurmanız yeterli olacaktır. Maaş aldığınız ya da aktif bir hesaba sahip olduğunuz bankadan kredi almanın daha kolay olduğunu unutmayınız.
Kredi başvurunuz değerlendirildikten sonra kartınız adresinize ya da size en yakın banka şubesine gönderilecektir. Bazı kartları açtırmak için müşteri hizmetlerini aramanız gerekse de hemen kullanılabilen kartlar da bulunmaktadır. Ancak kredi kartı almadan önce en hesaplı kredi kartı konusunda bir araştırma yapmanız gerekir.

Hangi Kredi Kartı Daha Hesaplı?

Belirtildiği gibi, kredi kartlarının birçok farklı taksit seçenekleri ve kullanım alanları vardır. Dolayısıyla herhangi bir kredi kartı hakkında en hesaplı olduğuna dair yorum yapmak zordur. Örnek vermek gerekirse bazı kredi kartlarında nakit çekme olanağı bulunsa da bu özellik çoğunda bulunmuyor. Böyle bir karta ihtiyaç duyuluyorsa nakit üzerine işleyen faiz miktarını öğrenmek gerekiyor.

Kredi kartı için başvuru yapmadan önce aylık gelirinizi göz önüne almalı ve kartın limitine göz atmalısınız. Eğer aylık ekstreleri faizle birlikte ödeyebilecek durumdaysanız tercih ettiğiniz kartın sizin için hesaplı kredi kartı olduğuna karar verebilirsiniz. Kredi kartı ödeyemeyeceğiniz bir limite sahipse bankaya başvurarak düşürtebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ