Bingöl Yeniden Kredi Yapılandırma

Senetle borç para verme daha çok geleneksel yapıda görülen işlemler arasında yer alsa da günümüzde de bu türden işlemler farklı kişiler aracılığı ile devam ettirilmektedir. Önceleri tefecilik olarak isim bulan bu senet ile borç para veren kişiler günümüzde farklı işler ile uğraşan kişilerin dolaylı yolardan gerçekleştirdikleri işlemler olarak ifade edilebilmektedir. Bingöl senetle para veren kuyumcular genel olarak referans üzerine kişilere nakit desteği sağlamaktadırlar. Bu işlemlerin bu türden referans üzerine gerçekleştirilmesi senetle borçlandırma işlemlerinin illegal özellikte olmalarından kaynaklanmaktadır.

Daha detaylı bilgi için SENETLE PARA VEREN KUYUMCULAR adlı makalemizi okuyunuz

Bankalar kredi ürünü sözleşmelerinde kişilerin kredi notlarına ve finansal sicillerini göz önünde bulundurarak kişilerin bankalara yaptıkları banka ürünü taleplerini değerlendirmeye alır ve bu seçenekler doğrultusunda kişilerin başvuru taleplerini sonuca bağlarlar. Kredi notu düşük olan bireylerin bankalardan kredi kullanmaları oldukça zor koşulları kapsamaktadır.

Bu türden olumsuz durumlarda kişiler senet ile borçlanma yoluna giderek acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar. Senetle borçlanma işlemlerinde kişiler aldıkları borcun geri ödemesini kısa vade süreleri içerisinde yapmak zorundadırlar.

Senetle para veren kuyumcular ile alakalı bir önceki makalemiz olan Bilecik Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi veya bir sonraki makalemiz olan Bitlis Senetle Para Veren Kuyumcular makalemizi okuyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yusuf dedi ki:

    Acilen para lazım senetle para veren kuyumcular var mi gerçekten?

BİR YORUM YAZ