Paypal kart nasıl alınır

Paypal; alışverişinizi güvenle yapmanızı sağlayan ödeme yöntemidir. Paypal ile artık kredi kartı bilgilerinizi satıcı ile paylaşmadan alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartınızı tek seferliğine paypal’a kaydetmeniz yeterli olacaktır. Kayıtlı olan kredi kartınızla paypal hesabınıza para aktarabilir buradan da istediğiniz siteden ve istediğiniz alıcıdan ister yurt içi olsun isterse yurt dışı olsun güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Son zamanlarda artan kart dolandırıcılığı insanların kartlarını özellikle sanal ortamda kullanması konusunda yeni arayışlara itmektedir. Paypal’ın satıcıya sizin kart bilgilerinizi vermeme özelliği sayesinde kart dolandırıcılığının da önüne geçmiş olacaksınız.

paypal kart nasıl alınır?

Paypal kart online olarak alınabileceği gibi satış noktalarından da alınabilir. online olarak alınan paypal kartlarınız kargo ile yollanmaktadır. Online almış olduğunuz paypal kartına ücret ödenmemektedir. Sizin belirtmiş olduğunuz adrese iletilmesi için sadece kargo parası ödeyeceksiniz. Üzerinde adınız, soyadınız ve TC kimlik numarası bulunmaktadır. Normal kredi kartı ve bankamatik kartı gibi kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. TEB bankamatiklerinden de nakit para çekimi yapabilirsiniz.

Paypal kart nasıl alınır?

Online olarak alabileceğiz gibi bazı yerlerden de alabilirsiniz. Bu yerler şu şekildedir:

Migros: Paypal kartınızı Migros mağazalarından alabilirsiniz. Kart ücreti olarak 5TL ödeyerek Mikros satış mağazalarından temin edebilirsiniz.

D&R: Yine aynı şekilde 5 TL karşılığında paypal kartınızı alabilirsiniz ve para yükledikten sonra kullanabilirsiniz.

Teknosa: Teknosa ne kadar da teknolojik ürünlerin satıldığı yer olarak bilinse de paypal kartı satan yerlerden biridir. Teknosa mağazalarına giderek paypal kartınızı alabilirsiniz.

Seçili PTT şubeleri: Belli başlı secili ptt şubelerinden de ücretini ödeyip paypal sahibi olabilirsiniz.

Belirtilen mağazalardan kart alımları yapılırsa fiyatı 5TL dir. Aldığınızda İlk para yüklemenizde herhangi bir komisyon ve kesinti ile karşılaşmazsınız.

Online alınan kartlarda kart ücreti yoktur. Fakat kargo ücreti 4 TL civarındadır.

TEB ATM’lerinde yapılan yüklemelerde herhangi bir komisyon alınmazken Migrosta ve diğer satış yerlerinden yapılan yüklemelerde belirli bir komisyon kesintisi olmaktadır. Yine paypal kartını online olarak kullanıma açabilirsiniz. Online kullanıma açmak ve kapatmak için herhangi bir ücret ödeme durumu söz konusu değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ