Tefeci Faiz ve Komisyon Oranları Ne Kadardır?

Borç para verme hizmeti sunmakta olan istisnasız her yer ya da kişi söz konusu olan bu işlemi belli bir ödeme karşılığında yapmakta ve uygulamaya genel olarak faiz ya da komisyon adı verilmektedir. Bu noktada en çok borç alınmakta olan yerler arasında tefeciler mevcut olmak ile beraber merak edilen konuların başında da “Tefeci faiz ve komisyon oranları ne kadardır?” konusu mevcut olmaktadır. Adı geçen bu yerler aracılığı ile para sıkıntısını gidermek isteyen kişiler bütçelerini ayarlamak ve düzgün bir karar vermek için bu rakamları öğrenmek istemekte ve bugünkü yazımızda da anlatılmakta olan konu ile alakalı olan hemen hemen her türlü detay belirtilmeye çalışılmaktadır.

Tefeci Faizleri Ne Kadardır?

tefeciariyorumİlk olarak tefecilerden borç para almak istemekte olan kişileri bu konuda aydınlatmak ve fikir vermek amacı ile işleyiş sistemleri ile alakalı olarak bilgi vermek son derece yerinde olacaktır. Tefecilik sistemi ülkemizde sıklıkla uygulanmakta olan bir seçenek olsa da aslında bu işi yapmak yasaktır. Daha net söylemek gerekir ise tefecilik yasalarımızca suç olarak kabul edilmekte ve bu işi yapan herkes istisnasız olarak illegal bir faaliyet içinde bulunmaktadır. Bu yüzden mevzu bahis olan yerlerden borç para almadan önce iyice düşünüp öyle karar vermenizi tavsiye ederiz.

tefeci.netSon derece önemli olan bu bilgileri verdikten sonra söylemeliyiz ki tefecilerin komisyon oranları konusunda net ve sabit bilgi vermek son derece zor olmaktadır. Çünkü mevcut olan yüzlerce tefecilerden her biri kendine uygun olan komisyon oranını tespit etmekte hatta her bir yerin uyguladığı bahsi geçen oranlar kendi içinde dahi değişebilmektedir. Bu aşamada belirleyici olan faktör kredi veren yerin özelliği ve kredi talep eden kişilerin sahip olduğu şartlardır. Bu yüzden bu faiz oranları oldukça büyük değişiklik göstermektedir.

Ancak genel çerçevede bir bilgilendirme yapmamız gerekir ise piyasadaki en düşük tefeci komisyon oranı yüzde beş en yükseği ise yüzde elli beş seviyelerinde seyretmektedir. Aradaki fark son derece büyük olduğundan dolayı kapsamlı bir araştırma yapmak son derece önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ