Bankalardan Gişe Sırası Nasıl Alınır

Sistemler değişiyor ve artık teknoloji sayesinden her şey daha hızlı ve daha kolay halledilir hale geliyor. Ülkemiz bankaları da tüm dünya bankalarında gerçekleşen teknolojik yenilikleri yakından takip ederek, hemen müşterilerine sunmak için çalışmalara başlıyor. Artık pek çok işlem için, banka şubelerine dahi gitmenize gerek kalmadan, bir iki dakika içerisinde bankacılık ürünlerinizi dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Üstelik internet bankacılığı ile yapılan işlemlerde ödenilen işlem ücretlerinin düşüklüğü de cabası. Bununla birlikte bilgisayarınız olmasına bile gerek yok. Akıllı telefonlarınızdan da internet bankacılığında yapabileceğiniz tüm işlemlerinizi halledebiliyorsunuz.

Banka Şubelerinden Hızlı Gişe Sırası Almak

Teknoloji gelişmiş olsa da halen, banka şubelerine gitmeniz gereken bazı ürünler mevcut. Örneğin, pek çok kredi başvurusu, hesap açma ve para yatırma işlemi için şubelere gitmeniz ve sıra beklemeniz gerekiyor. Bununla birlikte, internetten çok haz etmeyenlerdenseniz, halen klasik yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda, bankalardan gişe sırası nasıl alınır ile ilgili taktiklerden bahsedeceğiz. Taktikleri uygulayarak, daha az sıra bekleyip, daha az vakit kaybederek kısa sürede işlemleriniz halletmenizi sağlayacağız.

Öncelikli olarak, hangi işlemi yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Banka şubelerine gittiğinizde, hemen şube girişlerinde işlem sırası butonları bulunur. Bu butonlardan tuşlama yaparak, sıra almalısınız. Gişe sıralarında öne geçmek istiyorsanız, müşterisi olduğunuz bankaya gitmeyi unutmamalısınız. Bankalar her zaman kendi müşterilerine öncelik sağlayacaklardır.

Bankada Öncelikli İşlem Sıra Numarası Almak

Sistemlere giriş yaparken, normal gişe numarası değil, banka kartınız, kredi kartınız ya da TC kimlik numaranız ile giriş yapmanız, sistemde ön sıraya geçmenize olanak sağlar. Fatura ödemeleriniz dışında, gişe işlemleri bölümünü seçmemelisiniz. Gişe işlemlerinde mevcut müşteri sırasına girmeniz gerekir. Bu konuda da fatura dahi ödeyecekseniz, yine sisteme bankanın müşteri olarak girdiğinizde, bireysel müşteri temsilcilerine yönlendirilirsiniz. Burada da hesaplarınız ile ilgili bir kaç bilgi sorup, fatura ödeyebilir misiniz diye sorabilirsiniz. Bu sayede süre daha da kısalacaktır.

Son dönemde Garanti Bankası ile ortaya çıkan internetten müşteri sırası alma olayını da tercih edebilirsiniz. Bu sayede şubede kaçta olmanız gerektiğini bilir, ona göre de vakit ayırabilirsiniz. Sistem büyük ihtimalle kısa süre sonra, tüm bankalarda kullanılmaya başlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ