En Hesaplı Krediyi Hangi Banka Veriyor

Banka kredisi alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bireysel ihtiyaçlarınız, yatırımlarınız, ticari faaliyetleriniz ve konut ihtiyacınız için gerekli olan nakdi bulmanın en kolay yolu banka kredilerinden yararlanmaktır. Ancak kredi olanaklarından faydalanırken geri ödeme gibi bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. İyi bir ödeme planı çıkararak almış olduğunuz kredileri geri ödeyebilirsiniz.

Banka kredilerini geri ödemediğinizde ya da ödemelerinizi geciktirdiğinizde bunun hukuki ve ekonomik yaptırımları olacağını unutmayınız. Belli bir taksit sayısından sonra ödeme yapmadığınızda icraya verilme, haciz ve ipotek gibi yaptırımlarla karşılaşma riskiniz bulunmaktadır. Ayrıca ulusal veritabanında yer alan kredi notunuz düşecek ve tekrar yükseltene kadar kredi, kredi kartı gibi olanaklardan yararlanmanız imkânsız hâle gelecektir. Dolayısıyla kredi almadan önce en hesaplı krediyi hangi banka veriyor konusunu araştırmanız faydalı olacaktır.

Kredi Nasıl Alınır?

Kredi almak için bankaya geri ödeme yapacağınızı taahhüt edebilmeniz gerekir. Bunun için ise bankanın acil durumlarda size ulaşabilmesi ve sağlanan kredinin geri ödenecek gelire sahip olduğunuza ikna olması gerekir. İkametgâh, gelir belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi bütün kredi başvurularında gereken belgelerdir. Eğer kredi tüzel kişiler için alınıyorsa farklı belgeler istenebilir. Bununla birlikte bazı bankalar kredi vermek için kefil de istemektedir.

Kredi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken ilk husus aylık gelirinizdir. Maaş, kira gelirleriniz ile aldığınız kredinin taksitlerini ödeyemeyecekseniz kredi fikrinden vazgeçmeniz ya da ödeyeceğiniz kadar kredi almanız mantıklı olacaktır. Ayrıca kredi başvurusu yapmadan önce ödeyeceğiniz vadeleri bankanın koyduğu faizi de dâhil ederek hesaplamalı ve en hesaplı kredi konusunda bir araştırma yapmalısınız.

Hangi Bankanın Kredisi Daha Hesaplı?

Bankalar, farklı faiz oranlarıyla kredi sağlamaktadır. Dolayısıyla bir hesaplı kredi almak için öncelikle faiz oranlarına göz atmalısınız. Her banka, anaparanın bölündüğü vade başına %7,5 ile %2 arası bir faiz koyar. Dolayısıyla faiz konusunda bir bilgi edinmeden ve geri ödeme planı yapmadan kesinlikle kredi başvurusu yapmamanız gerekir. Bu konuda başvuracağınız bankanın müşteri hizmetlerine danışmanız faydalı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ