Şekerbank Hasat Kart

Tarımsal faaliyetlere destek sağlamak amacı ile ve müşteri çeşitliliğini arttırmak için Şekerbank tarafından müşterilerine sunulan banka kredi ve kart seçeneklerinden biride Hasat Kart seçeneğidir. Şekerbank Hasat Kart nedir? Şekerbank tarafından tarımsal faaliyetlerde üretim ile uğraşan üreticilere avantaj sağlamak amacı ile tasarlanan bu kart son dönemlerde oldukça yaygın kullanım alanı bulmuştur. Çiftçilerin ilaç, mazot, gübre, tohum ve fide gibi tarımsal girdi ihtiyaçlarının alımlarında farklı avantajlar sağlayan Hasat Kart ile müşteriler sunulan diğer bir avantaj ise geri ödeme vadesi olarak ifade edilebilir. Üreticiler Hasat kartları ile yaptıkları harcamalarının geri ödemelerini hasat zamanına kadar faizsiz olarak erteleyebilmektedirler.
Şekerbank Hasat Kart nedir? Üreticilere tarımsal faaliyetlerde finansman aracı olarak sunulan bu kart için üreticiler banka şubelerinden kart başvurusu yaparak Hasat Kart sahibi olabilir ve bankanın anlaşmalı olduğu üye firmalardan yapacakları alışverişlerinde sağlanan avantajlardan yararlanabilirler. Üreticiler Hasat Kart ile yaptıkları harcamaların geri ödeme planlarını hasat zamanlarına göre belirlenen vade dönemleri ile ya da vade süresinden önce tamamen ya da kısmen ara dönemlerde ödeme imkânına sahiptirler. Kişiler anlaşmalı işyerlerinden tarımsal faaliyetlerinde gerekli olan ihtiyaçları için bankanın ve diğer tüm bankaların POS cihazlarını kullanarak kartlarını alışveriş ödemelerinde kullanabilmektedirler.

Şekerbank Hasat Kart Ödemeleri Nerelerden Yapılır?

Tarımsal üreticiler ayrıca PTT şubeleri üzerinden de borçlarını ödeyebilme seçeneğine sahip olmaktadırlar. Hasat Kart ile üreticiler anlaşmalı firmalardan yaptıkları harcamalarının geri ödemelerini hasat dönemlerine kadar faizsiz olarak erteleyebilmektedirler. Üreticiler Hasat Kartları ile hem bankalarının ATM’lerinden hem de diğer banka ve PTT ATM’lerinden kesintisiz olarak nakit çekebilmektedirler. Üreticiler ödeme vadelerini kendileri belirleyebildikleri gibi istedikleri zaman kartlarına geri ödeme yapabilirler ödemeleri sonucunda açılan limiti daha sonra yeniden kullanabilirler.

Tarımsal faaliyetlerinde destek almak isteyen üreticiler banka şubelerinden Hasat Kart için başvuru yapabilmektedirler. Tarımsal üreticilerden banka tarafından başvurularında çeşitli belgeler istenmektedir. Üreticiler bu belgelerini tamamladıktan sonra banka şubelerinden başvurularını tamamlayabilmektedirler. Banka tarafından yapılan incelemeler sonrasında üreticilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak limitleri belirlenen kredileri üreticilerin kullanımına sunulmaktadır. Üreticiler harcamalarında kartlarını kullanmaya başlayabilmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ