Ticket Kart Bozdurma, Nakite Çevirme

Çalıştığımız iş yerlerinde yemek ihtiyacınızı karşılayabilmeniz için size verilen kart çeşitlerinden biridir Ticket Kart. Ticket Kartın anlaşmalı olduğu restoran ve kafelerin camlarında “Ticket” yazan bir simge  bulunur. Bu kart ile restoranlarda, cafelerde, çeşitli yemek büfelerinde harcamanızı yaparsınız. Bu kart maaşınızdan bağımsız bir karttır. Yani bu karttan yapacağınız harcamalar maaş kartınızın bakiyesinden düşmez. Ticket kartı sadece restoranlarda değil anlaşmalı marketlerde de kullanabilirsiniz. Örneğin  Migros, Carrefour, Happy Center gibi marketler Ticket Kartın anlaşmalı olduğu marketlerdir.  Bu marketlerden yalnızca gıda ürünlerini alabildiğinizi bilmenizde fayda var. Örneğin gittiniz temizlik malzemesi aldınız diyelim; Ticket Kartınız bunu ödemeyecektir ve mecbur kendi cebinizden ödemek durumunda kalacaksınız.

Tikıt Kart Üye İş Yerleri

Peki Ticket Kartı nerelerde değerlendirebiliriz? Yemek işimizi bir şekilde kendimiz hallediyorsak Ticket Karta ne ihtiyacımız olacak diye düşünenler olabilir. İsterseniz market alışverişinizi yapıp evinize gıda ürünleri alabilirsiniz. Ama ben buna da kullanmak istemiyorum derseniz Ticket Kartınızı nakite çevirip kredi kartı borcunuza, ev taksitinize ya da zaruri başka ihtiyaçlarınıza katkıda bulunabilirsiniz.

TİCKET KART NASIL NAKİTE ÇEVİRİLİR?

Ticket Kartı nakite çeviren yerler genellikle bunu belli bir komisyon karşılığı yapmaktadırlar. Örneğin 400 liralık bakiyeye sahip bir Ticket Kartımız var ise bunun ortalama komisyon ücreti 30-40 lira olacaktır. Fakat çalıştığınız firmaya göre  bu komisyon ücretinin değişeceğini unutmayın. Bu fiyat daha az veya daha çok olabilir. İlk yapmanız gereken Ticket Kartınızın içerisinde bulunan miktarı nakite çevirebilecek yerler bulmaktır. Ticket Kartınız ile sadece gıda ürünleri alabildiğiniz için bunu bozdurabileceğiniz yerlerde gıda ürünlerinin satışı bulunan yerlerdir. Bu alışverişi yapacağınız kişilerle kuracağınız diyaloglarda dikkatli olmanızda fayda var. Zira paranızın tamamını çekip ödeme yapmayan kişilere yani dolandırıcılara denk gelebilirsiniz. Bu sebeple hesaplamanızı yaptıktan sonra direk nakit şekilde paranızı alın ve sonradan kartınızdan ücreti çektirin. Ve fazla komisyon ücreti ödemek istemiyorsanız birkaç yer gezmeden bir yerde karar kılmayın. Ne kadar düşük komisyon o kadar iyidir sizin için.

Görüldüğü üzere Ticket Kartınızı sizin için çok daha faydalı olacak şekillerde kullanmak oldukça kolay. Bir miktar araştırmacı ruha sahip olmak size küçükte olsa kar kazandıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ