10.000-TL İhtiyaç Kredisi Karşılaştırma

Biz bireylerin çoğu zaman hayat kurtarıcısıdır banka kredileri. En sıkışık anımızda çalınan kapıdır. Hayat şartları ve biz bireylerin bitmek bilmeyen lüks yaşayabilme hırsı nedeni ile sürekli kapısını çalmak zorunda kaldığımız yegane kurumlardır. Kuruluş amaçları bireylere hizmet olduğundan pazarda çok iyi araştırma yaparak bireylerin taleplerini öğrenir ve bu talepler doğrultusunda çalışmalar yaparak ürünlerini çeşitlendirerek piyasaya sürer. Bireylerin ilgisini çeken bu ihtiyaçlarına cevap veren ürünler sayesinde çoğu birey bugün ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Türkiye’de oldukça fazla banka kurumunun bulunması neticesinde bankalar arası rekabette oldukça fazladır. Gerek ürün çeşitliliği olsun,gerek bireylerin ilgisini çekmek amaçlı yapılan kampanyalar, gerekse faiz oranları açısından bireylerin kendilerini tercih etmeleri adına birbirleri ile savaşırlar adeta banka kurumları. Ancak bütün bu kapışmanın sonunda birey kendi ihtiyaçlarına  en uygun cevabı verecek  olan bankayı seçer ve çalışmalarını o banka ile sürdürür. Bankaları birbirlerinden ayıran en önemli özellik olan isimlerinin farklı olmasının yanında birde her kredi çeşidine uyguladıkları faiz oranları ve kredi esnasında alınacak olan masraf kalemleridir.

10.000-tl ihtiyaç kredisi

10.000-tl ihtiyaç kredisi

Örneğin; 10.000-TL tutarlı bir ihtiyaç kredisini ele alalım her ne kadar kredinin tutarı kadar vadesi de bir o kadar önem taşısa da biz 36 ay olarak bakalım bankalar arasındaki farka;

*Garanti Bankası kredi kullandırım faiz oranı: 1.47, masraf:50-TL, ödenecek taksit tutarı:378-TL                                

*Burgan bank kredi kullandırım faiz oranı:1.25,masraf:50-TL,ödenecek taksit tutarı:362-TL                                          

*Türkiye İş Bankası kredi kullandırım faiz oranı:1.35,masraf:50-TL,ödenecek taksit tutarı:369-TL                                    

*ING bank kredi kullandırım faiz oranı:1,36,masraf:50-TL,ödenecek taksit tutarı:370-TL                                      

*Akbank kredi kullandırım faiz oranı:1,44,masraf 50-TL,ödenecek taksit tutarı:375-TL                                                        

*Odeabank kredi kullandırım faiz oranı:1,29,masraf:50-TL,ödenecek taksit tutarı:364-TL                                           

*Vakıfbank kredi kullandırım faiz oranı:1,36,masraf:50-TL,ödenecek taksit tutarı:370-TL  dir.

Görüldüğü gibi ödenecek taksit tutarları arasında çok afaki tutarlarda farklar olmasa da yinede bütün taksit tutarları birbiri ile aynı değildir. Bu taksit tutarlarında ki farklılık bankalar arasında ki kredi kullandırım faiz oranlarının birbirinden farklı olmasından kaynaklıdır. Bu yüzden bireyler herhangi bir bankadan kredi talebinde bulunmak istedikleri zaman öncelikle bankaların faiz oranları hakkında araştırma yapmalıdır. Faiz oranlarından sonra bakılması gerekli olan kredi kullandırımı sırasında alınan masraf tutarlarıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ